به گزارش ایران پلاک - لکسوس RX یک SUV سایز متوسط است که اولین بار در سال ۱۹۹۸ توسط این شرکت معرفی شد. تاکنون ۴ نسل از این خودرو تولید شده است. نسل دوم و سوم این خودرو شناخته شده ترین مدل های آن در بازار ایران هستند. نسل دوم لکسوس RX که با کد XU۳۰ شناخته می شود از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ تولید شد. نسل دوم RX با موتورهای ۲.۴ لیتری تا ۳.۵ لیتری تولید شد که مدل RX۳۵۰ آن در بازار ایران وارد شده است. نسل دوم RX در سال ۲۰۰۸ فیس لیفت شد.
نسل سوم لکسوس RX که با کد AL۱۰ شناخته می شود از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ تولید شد. این خودرو بر اساس پلتفرم K تویوتا ساخته شد و با موتورهای بنزینی ۲.۷ تا ۳.۵ لیتری و یک پیشرانه هایبرید به فروش رسید. نسل سوم RX نیز در ایران وارد شده است و شناخته شده ترین مدل آن مانند نسل قبلی RX۳۵۰ است. فیس لیفت نسل سوم RX در سال ۲۰۱۲ رخ داد.
نسل چهارم لکسوس RX که نسل فعلی آن است با کد AL۲۰ شناخته می شود که تولید آن از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است. این خودرو نیز بر اساس پلتفرم K تویوتا ساخته شده و از موتورهای بنزینی ۲ لیتری تا ۳.۵ لیتری نیرو می گیرد. مدل RX۳۵۰ نسل چهارم مجهز به موتور V۶ تنفس طبیعی با حجم ۳.۵ لیتر است ولی قدرت آن افزایش یافته و به ۳۰۱ اسب بخار در دور ۶۳۰۰ رسیده است. گشتاور آن نیز به ۳۷۰ نیوتن متر افزایش یافته که از دور ۴۶۰۰ تا ۴۷۰۰ در اختیار راننده است. گیربکس این خودرو ۸ دنده اتوماتیک است و شتاب صفر تا صد رسمی آن ۸.۲ ثانیه اعلام شده است.
در این فیلم شتابگیری این خودرو توسط دستگاه VBOX Sport سنجیده می شود و مشخص می شود که آیا افزایش قدرت و گشتاور شتاب این خودرو را بهبود داده است یا نه. سنجش شتاب این خودرو چندین بار و در حالت های مختلف تکرار می شود تا نتیجه به دست آمده قابل استناد باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک