به گزارش ایران پلاک - نیسان مدل مخصوص پیست GT-R نیسمو GT۳ را معرفی کرده است که دارای مشخصات جدیدی است و به‌زودی وارد بازار خواهد شد.

نیسان GT-R نیسمو GT۳ به‌عنوان مدلی قوی تر و تیونینگ‌شده از GT-R نخستین بار در سال ۲۰۱۲ به بازار معرفی شد. حالا پس از گذشت چند سال‌ها از معرفی اولین مدل از این خودرو، نیسان مدل ۲۰۱۸ را با مشخصات جدیدی معرفی کرده و اعلام کرده است که به‌زودی این خودرو را روانه بازارها خواهد کرد. زمان دقیق ورود به بازار GT-R نیسمو GT۳ برای ژانویه‌ی سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده است.

مدل GT۳ را باید نسخه‌ای از نیسان GT-R دانست که دارای مشخصاتی همانند یک خودروی مسابقه‌ای است؛ برای مثال نقطه ثقل پایین‌تری در مقایسه با مدل استاندارد این خودرو دارد که با استفاده از دسته موتورهای جدید اختصاصی برای این مدل به دست آمده است. پیشرانه‌ی این خودرو در مقایسه با مدل استاندارد GT-R در ارتفاع پایین‌تری نصب شده است. اگر بخواهیم دقیق‌تر باشیم باید بگوییم که پیشرانه‌ی مدل GT۳ پانزده سانتیمتر ارتفاعی کم‌تر از مدل قبلی دارد. در کنار این کاهش نقطه ثقل، سیستم تعلیق نیز بهینه‌سازی شده و عملکرد آن ارتقاء یافته است. نیسان برای این خودرو یک سیستم تهویه مخصوص نیز طراحی کرده است که می‌تواند در هوای بسیار گرم، فضای کابین را کاملا متعادل نگه دارد.
نیسان مدل جدید GT۳ در زمینه‌ی مهندسی نیز پیشرفت قابل توجهی کرده و به این ترتیب استفاده از این خودرو برای رانندگان حرفه‌ای و آماتور بسیار آسان و کاربردی است. نیسان از تجربیات خود در مسابقات اتومبیلرانی نیز در ساخت این خودرو بهره برده و همچنین تضمین کرده است که این خودرو دوام و کارایی بسیار بالایی دارد؛ چون این مدل را در مسافت ۳۰ هزار کیلومتر در مسابقات استقامتی مورد استفاده و آزمایش قرار داده است.

بخش نیسمو به‌عنوان واحد خودروهای اسپرت نیسان از متخصصان با تجربه و حرفه‌ای خود در کنار فناوری‌های نوین در ساخت GT۳ استفاده کرده است و این کار سبب شده تا GT-R نیسمو GT۳ بتواند با تمامی خودروهای مدعی در کلاس GT۳ در سراسر جهان رقابت کند.
در بخش پیشرانه‌ی این خودرو شاهد استفاده از یک پیشرانه‌ی ۶ سیلندر وی شکل از نوع تویین توربو هستیم که ۳.۸ لیتر حجم دارد و می‌تواند ۵۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند. برای انتقال قدرت در این خودرو از یک جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی سکوئنشال بهره گیری شده است که نیروی موتور را به هر چهار چرخ خودرو انتقال می‌دهد. نیروی مورد نیاز برای متوقف کردن GT-R نیسمو GT۳ از ترمزهای دیسکی قدرتمندی تأمین می‌شود که کالیپرهای آن‌ها در جلو از نوع شش پیستون و در عقب از نوع چهار پیستون هستند.

قیمت نیسان GT-R نیسمو GT۳ا۶۰ میلیون ین اعلام شده است که با نرخ تبدیل ارز به دلار چیزی در حدود ۵۵۰ هزار دلار می‌شود. نیسان همچنین قطعاتی یدکی مخصوص این خودرو را به بازار عرضه خواهد کرد و مشتریان این خودروی مسابقه‌ای از این نظر نگرانی نخواهند داشت.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک