به گزارش ایران پلاک - فولکس واگن تولید ۱۰۰ هزارمین دستگاه ون تفریحی کالیفرنیا در کارخانه هانوور لیمر را جشن می گیرد. از زمان معرفی این خودرو یعنی حدود ۳۰ سال پیش تا به امروز بیش از ۱۶۰ هزار دستگاه ون T۶ خط تولید را ترک کرده اند ولی نقطه عطف پایان تولید ۱۰۰ هزارمین دستگاه از مدل تفریحی این خودرو یک موفقیت بزرگ برای فولکس واگن است زیرا این خودرو را به یکی از پرفروش ترین و موفق ترین خانه های سیار در کلاس خودش تبدیل می کند.
ون مورد نظر فولکس واگن کالیفرنیا Ocean Trim است که مجهز به موتور ۲.۰ لیتری بنزینی TSI با قدرت ۲۰۱ اسب بخار، گیربکس ۷ دنده دو کلاجه DSG و سیستم ۴ چرخ محرک ۴Motion است. بدنه این خودرو از ترکیب رنگ دوگانه سفید و آبی متالیک برخوردار است که با سقف بازشو و سایبان آن به رنگ آبی تیره سازگاری دارد. حتی یک واحد آشپزخانه کامل با کف طرح چوب در این ون وجود دارد.
رئیس هیئت مدیره خودروهای تجاری فولکس واگن گفت:
« راهی بهتر از این برای نوشتن یا ادامه دادن داستان یک موفقیت افسانه ای وجود ندارد. زیرا ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو به این معناست که ۱۰۰ هزار مشتری با ون کالیفرنیا به رویای استقلال، سفر و لذت دست یافته اند. فولکس واگن کالیفرنیا در میان خودروهای تفریحی و کمپینگ یک ون نمادین است و محبوب ترین و پرفروش ترین خانه سیار در نوع خودش است. »
کارخانه هانوور که فولکس واگن کالیفرنیا در آن ساخته می شود ۱۳ هزار متر مربع مساحت دارد و نیروی کار آن حدود ۳۰۰ نفر هستند که در ۳ شیفت کار می کنند. مدل های استاندارد فولکس واگن کمپر T۶ توسط کامیون به این کارخانه منتقل می شوند و در آنجا تجهیزات سفارشی کالیفرنیا در داخل و خارج آنها به صورت دست ساز نصب می شود که شامل سقف بازشوی محبوب نیز هست.
خریداران این خودرو در اروپا با پرداخت ۴۳.۲۲۱ یورو (۵۰.۳۶۰ دلار) می توانند صاحب این خودرو شوند ولی متاسفانه با اینکه نام این خودرو مربوط به یکی از ایالت های امریکا است، برای فروش در این بازار ارائه نمی شود و خریداران امریکایی باید تا معرفی فولکس واگن I.D Buzz که یک ون الکتریکی است منتظر بمانند. احتمالا این ون الکتریکی در سال ۲۰۲۲ وارد بازار می شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک