پس از C۳ ایرکراس، با فروش ۸۰۰۰۰ عدد، C۵ ایرکراس که در چین عرضه شد و فروش ۴۰۰۰۰ عدد داشت، و C۴ ایرکراس در اواخر اوریل در موتورشو بیجینگ رونمایی شد، سیتروئن هجوم به بازار بین‌المللی SUVها را با عرضه نسخه اروپایی C۵ Aircross دنبال می‌کند.
با شنیدن دقیق انتظارات مشتریان، سیتروئن به بخش SUV، بازار در حال رشد با سهم یک چهارم از خودروهای فروخته شده در دنیا، با پاسخی متفاوت به رانندگان، وارد شد. به سبک بدنه امیدوارکننده‌ی خودرو، سیتروئن تجربه کاملا تازه‌ای از راحتی داخل اتومبیل را افزوده است. این تغییر توان برند برای تثبیت را نشان می‌دهد. علاوه بر هویت منحصر به فرد و معیاری از راحتی که با گشایش مسیری به نسل جدید SUVها، الهام گرفته از مشتریان می‌باشد.

با شخصیتی قوی، C۵ ایرکراس جدید با ظاهر منحصر به فرد و پرانرژی خود مجزا شده است. با ۴.۵۰ متر طول، ظاهر عضلانی، قدرتمند اما فارغ از غرور، مدل جدید جداگانه در بازار خودروهای SUV ایستاده است با قالب شناور خود که با عناصر گرافیکی چون Airbump پررنگ شده است. با قطر چرخ‌های ۷۲۰ میلی متری و کابینی که حس محافظت و بودن در سفینه را می‌دهد. با داشبوری افقی و صندلی‌های دربرگیرنده، ارتفاعی که حس غلبه بر جاده‌ها را می‌دهد و کنسول مرکزی بزرگ و مواد گرم که به این منظور استفاده شده است.
همچون مدل‌های اخیر سیتروئن، C۵ ایرکراس طیفی وسیع از مشخصات برای شخصی سازی دارد. ۳۰ ترکیب در دست است با هفت رنگ بدنه، سقفی با دو تنالیته رنگ، و سه پک رنگ شامل رنگ داخل بامپر جلو، ایربامپ و باربندهای سقفی. این خودرو همچنین دارای پنج محیط داخلی می باشد که رنگ و مواد متناسب آنها وضوح و گرما را در سبک شیک و مدرن و مرسوم ارائه می دهند.

سفیر برنامه آسایش پیشرفته‌ی سیتروئن، C۵ ایرکراس جدید، با آسایش و فضای داخلی‌اش مجزا ایستاده است. این خودرو با راحتی معمول سیتروئن و دو نوآوری مهم همراه است. سیستم تعلیق سیتروئن با Progressive Hydraulic Cushions® و نیز صندلی‌های مدرن و راحت با توانایی بی‌نظیرشان در فیلتر کردن و کاهش اختلالات جاده‌ای و ارائه یک سواری راحت و بی‌نظیر، که حاصل‌شان تجربه سفری عالی برای همه مسافران است.
C۵ SUV ایرکراس جدید، مدلی یکتا در بازار با دانش فنی سیتروئن در جهان MPVها ارائه می‌کند. با سه صندلی عقب کشویی و تاشو و بهترین کلاس از حجم اضافی با ۵۸۰ تا ۷۲۰ لیتر.

مجهز به ۱۲.۳ اینچ لوازم دیجیتال TFT و صفحه لمسی ۸ اینچی، C۵ AIRCROSS جدید ۲۰ نمونه از آخرین نسل سیستم‌های کمکی راننده را ارائه می‌کند، شامل سیستم کمکی راننده بزرگراه، دو سطح سیستم رانندگی خودکار و نیز ۶ فناوری پیشرفته ارتباطی می‌شود. مدل جدید ارتباطی با سیستم شارژ بی‌سیم گوشی هوشمند، و یا ConnectedCAM مجهز شده است.
با بهره‌گیری از موتورهای کارامد پیشرفته بنزین یا گازوییلی از ۱۳۰ تا ۱۸۰ اسب بخار و گیربکس جدید EAT۸، سیتروئن C۵AIRCROSS اولین خودروی سیتروئن خواهد بود که با فناوری پلاگین هایبرید یا اتصال برقی دوگانه سوز (PHEV) در اواخر سال ۲۰۱۹ در دسترس خواهد بود.
با برنامه‌ی عرضه در اروپا در پایان سال ۲۰۱۸، سیتروئن C۵ AIRCROSS جدید در کارخانه رن-لا ژانیس فرانسه تولید خواهد شد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک