شرکت ” ماموت خودرو ” به عنوان نماینده رسمی ” فولکس واگن ” آلمان به تازگی مشخصات رسمی فولکس واگن گلف را معرفی کرده است. بر اساس اعلام این شرکت، گلف GTi به بازار ایران عرضه می شود و به احتمال زیاد از هفته های آتی پیش فروش آن آغاز خواهد شد.
فولکس واگن گلف GTi به عنوان یکی از محبوب ترین و معروف ترین هاچ بک های بازار جهانی شناخته می شود که هر سال در نسل های مختلف توانسته فروش بالایی را به دست آورد. این خودرو قرار است که با پیشرانه ۱۹۸۴ سی سی توربو به بازار کشور عرضه شود.

با توجه به اعلام ” ماموت خودرو ” درباره عرضه گلف GTi در نسخه ۱۶۹ کیلوواتی، مشخص است که این شرکت نمونه پرفورمنس پکیج را به بازار ایران عرضه می کند. این نسخه توان ۲۲۷ اسب بخار با گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر دارد و یک جعبه دنده ۶ سرعته دو کلاچه، قدرت را به چرخ های جلو می رساند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو در شرایط استاندارد ۶٫۴ ثانیه است و می تواند به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت به صورت محدود شده برسد.

فولکس واگن گلف GTi در بازار ایران به ۹ کیسه هوا مجهز است. دو کیسه هوا روی فرمان و داشبورد خودرو برای راننده و سرنشین نصب شده است. همچنین این هاچ بک به کیسه هوای زانوی راننده مجهز است و دو کیسه هوای پرده ای سرتاسری روی ستون های افقی خودرو دارد. چهار کیسه هوای کناری هم در صندلی های جلو و عقب خودرو نصب شده اند. گلف GTi در کنار سیستم های کنترل پایداری و هرزگردی مختلف، به قفل الکترونیکی دیفرانسیل نیز برای پایداری بیش تر مجهز است.

جعبه دنده فولکس واگن گلف GTi از نوع ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه است و به همین دلیل شتاب کم تر از ۶٫۵ ثانیه در این هاچ بک جذاب پدید می آید. این خودرو در کنار تمام ویژگی های فنی جذاب، به امکانات گوناگون رفاهی نیز مجهز است. اما همچنان نبود امکاناتی مانند رادار نقطه کور، رادار خطی، کروز کنترل هوشمند و سیستم پیشگیری از تصادف در سرعت در این خودروی فولکس واگن برای بازار ایران احساس می شود.
در پایان می توان امکانات فنی، رفاهی و ایمنی فولکس واگن گلف GTi را برای بازار ایران به شرح زیر دانست:

– پیشرانه ۲ لیتری توربوی ۲۲۷ اسب بخار (۲۳۰ps)
– گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر
– جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه
– شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۶٫۴ ثانیه
– حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت ( محدود شده )
– دیفرانسیل جلو
– حالت رانندگی اکونومی، عادی و اسپرت
– ۹ کیسه هوا
– سیستم کنترل پایداری
– سیستم قفل دیفرانسیل ضد لغزش
– فرمان کمکی برقی
– دنده پشت فرمان
– استارت دکمه ای
– ترمز پارک برقی
– اتوهلد
– استارت/ استاپ اتوماتیک
– سیستم تهویه دوگانه
– گرم کن صندلی های جلو
– صندلی های برقی جلو
– حافظه صندلی راننده
– سقف نیمه پانارومیک
– سنسور نور و باران
– سیستم صوتی پیشرفته Dynaudio
– ۸ اسپیکر با ساب ووفر
– تودوزی چرم داخل با دوخت قرمز
– نمایش گر ۹٫۲ اینچی
– سنسور حرکتی سیستم صوتی
– نور بالای اتوماتیک
– چراغ شوی
– سنسور فاصله جلو و عقب با قابلیت کنترل فاصله در هنگام پارک
– سیستم هشدار خستگی راننده
– دوربین عقب
– صفحه آمپر تمام دیجیتال

منبع: اسب بخار

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک