به گزارش ایران پلاک - اولین تصاویر از فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ منتشر شد. این خودروی اسپرت، احتمالا از پیشرانه ۷۰۰ اسب بخاری بهره می‌برد و به‌عنوان رقیب شورولت کامارو ZL۱ و دوج چلنجر دیمون عمل خواهد کرد.
در چند هفته آینده انتظار برای رونمایی از خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ به پایان خواهد رسید تا خبرهای خوبی از محصول جدید فورد موستانگ بشنویم. تصاویر جاسوسی، این خودروی عضلانی را به‌شدت پوشیده نشان می‌دهند؛ اما می‌توان به برخی از ویژگی‌های ظاهری آن دسترسی پیدا کرد. در ادامه نگاهی کوتاه خواهیم داشت به برخی از مهم‌ترین تغییرات و ویژگی‌های خودروی اسپرت فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ که در کلاس پونی‌ کار (زیر شاخه‌ای از خودروهای عضلانی آمریکایی) عرضه می‌شود.
تصویر رسمی، این خودرو را از نمای بالا نشان می‌دهد که با رنگ آبی مخصوص شلبی و نوارهای مسابقه‌ای دوگانه سفید مزین شده است. این ویژگی در تمامی مدل‌های پیشین تکرار شده بود، اما به نظر می‌رسد که خودروی اسپرت فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ مدل ۲۰۲۰ کمی پیشرفته‌تر از پیشینیان خود ظاهر شود.
یک دریچه بزرگ روی کاپوت وجود دارد تا به‌طور ایده‌آل تأکیدی بر شایعه قدرت ۷۰۰ اسب بخار باشد. همچنین می‌توانیم مجموعه‌ای از گلگیرهای برجسته، ورودی‌های هوای منحصربه‌فرد در سپر جلو و بال عقب را در نمای ظاهری جدیدترین مدل خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ ببینیم. اکنون می‌دانیم که شلبی حتی جلوپنجره مشبک گسترده‌تری به همراه اسپویلر و اسپلیتر بزرگ در جلوی خودرو ارائه می‌دهد. بال عقب بزرگ شباهت بسیاری به شورولت کامارو ZL۱ دارد و از نسخه شلبی GT۳۵۰ تهاجمی‌تر به نظر می‌رسد؛ آن‌طور که گفته می‌شود،‌ این بال عقب از فیبر کربن ساخته شده است.
هنوز معلوم نیست دقیقا از کدام پیشرانه، زیر کاپوت فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ استفاده شود؛ اما شایع شده است که پیشرانه ۵.۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر مجهز به سوپرشارژر با نام رمز پردتور (Predator) می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای تولید ۷۰۰ اسب بخار قدرت باشد. با توجه به شایعات، به نظر می‌رسد که پیشرانه فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ از مدل‌های مورد استفاده در شورولت کامارو ZL۱ (مدل معمولی و ۱LE) با ۶۵۰ اسب بخار قدرت و نیز دوج چلنجر و چارجر هل‌کت بهتر خواهد بود.
برخلاف مدل شلبی GT۳۵۰، خودروی عضلانی فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ از میل‌لنگ ۹۰ درجه سنتی استفاده می‌کند و مشتریان می‌توانند از بین گزینه‌های جعبه‌دنده دستی و مدل دوکلاچه انتخاب کنند. گزینه‌های مربوط به جعبه‌دنده خودرو پیش از این در یک ویدئوی جاسوسی منتشر شده است و می‌توان به یقین در مورد آن اظهار نظر کرد.

با توجه به بهره‌گیری از پیشرانه قدرتمند ۷۰۰ اسب بخاری، مشتریان فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ نباید انتظار قیمت پایینی برای آن داشته باشند. این خودروی عضلانی در آینده نزدیک که وارد بازار شود، به‌عنوان رقیب شورولت کامارو ZL۱ و دوج چلنجر SRT هل‌کت شناخته خواهد شد. هر کدام از این دو خودرو دارای محدوده قیمت خوبی هستند که از ۶۰ هزار دلار آغاز می‌شوند. احتمال می‌رود که اولین نسخه تولیدی خودروی عضلانی و اسپرت فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ تا پایان سال جاری میلادی یا حتی اوایل سال آینده در نمایشگاه خودرو دیترویت رونمایی شود.


منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک