به گزارش ایران پلاک - جک J۴ محصول جدید گروه خودروسازی "کرمان موتور" خواهد بود که در کلاس خود می‌تواند رقیبی جدی برای بسترن B۳۰، ام جی ۳۶۰، برلیانس H۳۳۰، دنا پلاس و یا حتی خودروی تندر پلاس باشد که حالا با انتشار جزییات آن توسط گروه خودروسازی "کرمان موتور"، فرصتی پیش آمده تا مروری کوتاه بر روی مشخصات این خودروی سدان جدید کرمان موتور داشته باشیم. البته در خلال نمایشگاه کرمان سال گذشته این خودرو در معرض دید عموم قرار گرفت و در صفحه جک J۴ می توانید به صورت کامل با این خودرو آشنا شوید.
اما در خصوص مشخصات فنی اتومبیل می‌توان گفت که شرکت سازنده از موتور چهار سیلندر ۱.۵ لیتری استفاده کرده است که موفق به دریافت استانداردهای "یورو ۵" شده و می‌تواند خروجی قدرت ۱۰۳ اسب بخاری در دور موتور ۶۰۰۰ داشته باشد که با هدایت این نیرو به سمت چرخ‌های اتومبیل، می‌توان به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرد. هرچند رقم اعلام شده برای خروجی قدرت اتومبیل چندان تهدید بزرگی برای رقبا نخواهد بود و هیچگونه برتری نسبت به آنان ندارد.
علاوه بر این، شرکت خودروسازی "JAC" برای انتقال گشتاور ۱۴۶ نیوتن متری پیشرانه اتومبیل که در دور موتور ۴۵۰۰ بدست می‌آید، از یک گیربکس انتقال متداول CVT با حالت‌های رانندگی "اسپرت" و "برف" استفاده کرده است که خروجی آن به رینگ‌های ۱۵ اینچی آلومینیومی جلو خواهد رسید، هرچند بر روی چرخ‌‌های عقب هم رینگ و لاستیک‌های مشابه استفاده شده است.
در خصوص ابعاد اتومبیل، می‌توان گفت که شرکت سازنده طول کلی ۴۴۳۵ میلی متر، عرض ۱۷۲۵ میلی متر، ارتفاع ۱۵۰۵ میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور ۲۵۶۰ میلی متر را در نظر گرفته است که از این ابعاد و اندازه، حداقل وزن خشک ۱۱۶۰ کیلوگرمی بدست می‌آید. از دیگر ویژگی‌های فنی اتومبیل هم می‌توان به سیستم فرمان برقی، سیستم ترمز جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای!، سیستم تعلیق مکفرسون در جلو و سیستم تعلیق "میل پیچشی" نیمه مستقل اشاره داشت.
در بخش امکانات و تجهیزات بکار رفته در این اتومبیل رده متوسط بازار ایران، شرکت سازنده تا حدودی خوب عمل کرده است و در این زمینه می‌توان به ایربگ‌های ایمنی برای سرنشینان جلو، سیستم کنترل فشار باد لاستیک‌ها، نگهدارنده صندلی کودک، سیستم‌های ایمنی ABS و EBD، سنسور پارک عقب، چراغ‌های جلو مجهز به سیستم مشایعت راننده تا درب منزل (خاموش شدن با تاخیر)، آینه‌های جانبی مجهز به گرمکن با قابلیت تنظیم برقی، کامپیوتر سفری، روکش‌های چرمی صندلی‌ها، کروز کنترل و همچنین عایق صوتی درب موتور اشاره داشت.
هنوز قیمت نهایی این خودرو توسط کرمان موتور اعلام نشده اما کرمان موتور سعی دارد این خودرو را در رنج زیر ۴۰ میلیون تومان به بازار عرضه کند. شرایط پیش فروش این خودرو تا اواخر خردادماه اعلام خواهد شد.


منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک