به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، ورشوویا موتور که نام خود را از شهر ورشو، پایتخت لهستان گرفته است در این سدان جدید که به عنوان دفتر کار متحرک باید از آن یاد کرد از دو مانیتور شفاف ۱۹ اینچی، رایانه جاسازی شده در خودرو و تجهیزات ارتباطی پیشرفته استفاده کرده است.
کانسپت ورشوویا از طریق اتصال به اینترنت ماهواره ای می‌تواند با هر دستگاه موبایل یا رایانه دیگری نیز جفت شده و تبادل داده کند. اضافه کردن این تجهیزات به این دفتر کار متحرک باعث شده صندلی های جلو حذف شوند و این کانسپت تبدیل به یک خودروی سه نفره گردد.
صندلی های باقیمانده توسط انبوهی از حسگرها و تجهیزات احاطه شده اند که گرما و سرمای داخل اتاق را تامین کرده، خدمات ماساژ ارائه و یا حتی ضربان قلب سرنشینان را نیز اندازه می‌گیرد.
ورشوویا با بکارگیری سنسورها و دوربین های مختلف می‌تواند حالت سرنشینان را تشخیص داده و موسیقی مناسب آن حالت را پخش کند یا میزان روشنایی کابین و حتی نرمی و سفتی صندلی ها را تنظیم کند. از این لحاظ می‌توان گفت این اولین وسیله نقلیه در طول تاریخ است که به چنین قابلیتی مجهز شده است.
صفحه نمایش های شفاف ۱۹ اینچی در زمانی که استفاده نمی‌شوند به سمت سقف تا شده و امکانی تحت عنوان آسمان مجازی را فراهم می‌آورند. ویژگی که مشابه آن را در محصولات رولزرویس نیز شاهد بودیم.
از دیگر امکانات این کانسپت لوکس باید به سیستم صوتی با ۱۲ بلندگو و سطوح داخلی ضد آب با ویژگی خودتمیز شوندگی اشاره کرد (با استفاده از فناوری نانو). این درحالی است که فضای داخلی با سطوحی از جنس چوب طبیعی، چرم، آلومینیوم، نقره و سنگ های معدنی ساخته شده است.
طرح کلی خودرو یادآور سدان لیموزین آستون مارتین لاگوندا می‌باشد. پوسته بیرونی اتومبیل در جلو و روی درب ها با اشکال لوزی شکل ورقکاری شده و که این طرح از پولک های بدن ساوا (SAWA) یک پری دریایی افسانه ای الهام گرفته شده است. درحالی که فرم کلی کانسپت شبیه به کوپه های دو درب می‌باشد اما در واقع چهار درب دارد.
در زیر پوسته ورشوویا کانسپت، یک پیشرانه هیبریدی قرار دارد که یک موتور بنزینی کوچک، شبیه آنچه در بی ام و i3 شاهد آن هستیم به این پیشرانه یاری می‌رساند. این اتومبیل با اتکا به توان باتری هایش می‌تواند مسافتی معادل ۳۵۰ کیلومتر را طی کند که در حال ترکیبی به رقم ادعایی ۸۵۰ کیلومتر نیز می‌رسد.
شرکت سازنده شتاب صفر تا صد این خودروی تقریبا دو تنی را کمتر از ۵ ثانیه عنوان کرده است. همچنین گفته شده است نمونه اولیه این لیموزین نوظهور در یکی از رویدادهای بین المللی صنعت خودرو که هنوز مشخص نیست رونمایی خواهد شد. ورشوویا برای تولید این خودرو پس از سال ۲۰۱۸ و در تیراژ محدود برنامه ریزی کرده است؛ به طوری که رقم تولید آن از ۵۰ دستگاه در سال فراتر نخواهد رفت.
منبع : caradvice
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک