به گزارش ایران پلاک - برای افرادی که مرسدس بنز E۳۰۰ از نظر آنها خودروی ضعیفی است و از طرفی توانایی خرید یک E۶۳ را نیز ندارند، مرسدس بنز E۴۳ گزینه‌ی مناسبی است. این خودرو به یک موتور ‌V۶ تویین توربو مجهز است که می تواند ۳۹۶ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. انتقال نیرو در این خودرو با یک گیربکس ۹ دنده اتوماتیک و به هر چهارچرخ انجام می شود. گرچه مدل E۴۳ خودرویی توانا در شتاب گیری و البته دارای هندلینگ بالا است اما مرسدس این خودرو را با مدل قوی تری با نام E۵۳ جایگزین خواهد کرد.
مرسدس بنز از مدل های کوپه و کابریولت E۵۳ در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی کرده بود اما حالا مدل سدان این خودرو را نیز معرفی کرده است. در داخل کابین این خودرو تفاوتی با مدل استاندارد E کلاس مشاهده نمی شود و بخش هایی همانند کاپوت و دیفیوزرها نیز مشابه مدل های AMG هستند.
اصلی ترین تغییر این خودرو را در زیر کاپوت آن باید دانست، جایی که مرسدس از یک موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی مجهز به توربوشارژر استفاده کرده است که می تواند ۴۲۹ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این موتور که قبلا در مدل CLS ۵۳ معرفی شده بود به یک سیستم کمکی برقی نیز مجهز است که الکتروموتور آن دارای ۲۱ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور است. مرسدس همچنین برای کاهش تاخیر توربو در این خودرو از یک کمپرسور برقی نیز در کنار توربوشارژرهای اگزوز استفاده کرده است.
این مدل نیز همانند E۴۳ به گیربکس ۹ دنده خودکار و سیستم چهارچرخ محرک مجهز است و تخمین زده می شود که شتاب صفر تا صد کیلومتر آن ۴.۴ ثانیه باشد. مدل E۵۳ هم مصرف سوخت بهتر و هم شتاب بهتری در مقایسه با E۴۳ دارد. حداکثر سرعت این مدل به صورت الکترونیکی روی ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت محدود شده است و برای متوقف کردن آن نیز درون رینگ های ۲۰ اینچی آلیاژی ترمزهای دیسکی با ابعاد ۱۴.۲ اینچ نصب شده اند.
مرسدس بنز اعلام کرده است که مدل E۵۳ تا پایان سال جاری وارد بازار آمریکا خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک