به گزارش ایران پلاک - تقریبا ۳ هفته پیش بود که فورد مدلی ون از خودرو فیستا را برای بازار انگلستان معرفی کرد و حالا داچیا برای رقابت در این کلاس تغییرات مشابهی را روی خودرو داستر اعمال کرده است. این خودرو که با نام داستر فیسکال Fiskal شناخته می شود در کنار ساندرو فیسکال و لوگان فیسکال به تولید خواهد رسید. این شاسی بلند چند منظوره که بر اساس نسل دوم داچیا داستر ساخته شده است دارای فضای بار بزرگی در عقب خود است که بسیار کاربردی بوده و جادار است.
در عقب داچیا داستر فیسکال فضای باری به طول ۱.۶۴ متر وجود دارد و چهار قلاب مهار کننده نیز در این بخش نصب شده اند تا بتوانید ایمنی بارها را فراهم کنید. یک دیوار جدا کننده از جنس فلز نیز در این خودرو نصب شده است که بخش سرنشینان را از قسمت بار خودرو جدا می کند. پنجره های عقب نیز حذف شده اند تا دیگر محتویات فضای بار از بیرون قابل رویت نباشد.
داچیا برای این کار به جای استفاده از پنل فلزی اقدام به طراحی قطعات سفید رنگ پلاستیکی برای پوشاندن پنجره ها کرده است.
فضای بار این خودرو درست مشابه با فضای بار رنو داستر استاندارد در حالت تا شدن صندلی های عقب است و در مدل تک دیفرانسیل ۱۶۳۶ لیتر و در مدل دو دیفرانسیل ۱۶۰۴ لیتر است.
وجود سیستم چهارچرخ محرک را باید اصلی ترین مزیت این خودرو در مقایسه با قبایش و در مقایسه با داچیا ساندرو و لوگان فیسکال دانست. در بخش فنی، موتورهای قابل انتخاب و امکانات رفاهی و ایمنی نیز این خودرو دقیقا با مدل های استاندارد رنو داستر یکسان است و قیمت آن با نیز با مدل استاندارد تنها حدود ۲ هزار دلار تفاوت دارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک