به گزارش ایران پلاک ، هیوندای i30 جدید که در بازار اروپا و آسیا با پیشرانه های دیزل و بنزینی در دسترس می‌باشد در بازار آمریکا با یک پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی ۴ سیلندر وارد خواهد شد، که از انتقال قدرت دستی یا اتوماتیک بهره می‌برد.
نسل فعلی النترا GT که بر پایه نسل رو به اتمام i30 تولید شده است نیز از یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر به قدرت ۱۷۳ اسب بخار و گشتاور ۱۵۴ فوت پوند استفاده می‌کند.
پس از اینکه نسل فعلی i30 با الهام از النترای سدان ساخته شده بود در نسل جدید جلوپنجره موسوم به آبشاری جای جلوپنجره قبلی با خطوط افقی را گرفت که از ظاهری استادانه تر بهره مند شده است.
پیتر شرایر مدیر طراحی هیوندای اعلام کرده است که این جلوپنجره در مدل های آینده این خودروساز نیز استفاده خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت ظاهر i30 از فرم هماهنگی برخوردار می‌باشد، به ویژه در نمای کناری که از خطوط ساده و مستقیم استفاده شده است.
در داخل نیز داشبورد به طور کامل بازطراحی شده و صفحه نمایش سیستم ارتباطی سرگرمی به بالای دریچه تهویه مطبوع انتقال یافته است. فرمان سه پره نسل جدید ظاهر اسپرت تری نسبت به فرمان چهار پره استفاده شده در نسل فعلی دارد.
نسل جدید i30 با مجهز شدن به اپل کارپلی و اندروید اتو، سیستم پیشگیری از برخورد از جلو و بررسی نقاط کور یک جهش تکنیکی نیز به جلو داشته است. انتشار جزییات بیشتر در خصوص i30 به هفته های آتی و رونمایی از این هاچ بک در نمایشگاه پاریس موکول شده است.

منبع : motortrend,دنیای خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک