به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو، امین برقی در حاشیه مراسم تست خودروی « ساندرو استپ وی» محصول مشترک رنو و پارس خودرو، در جمع خبرنگاران افزود: گروه رنو در کشورهای مختلف با برندهای گوناگون دیده می شود. به طور نمونه، رنو محصولات خود را در اروپای شرقی از جمله رومانی با برند داچیا و در کره جنوبی با برند سامسونگ تولید و عرضه می کند. محصولات جدید مثل «تالیسمان» (talisman) در کره جنوبی با لوگو رنو-سامسونگ به بازار معرفی شده است.
برقی با اشاره به اینکه شرکت رنو محصولات خود را با همان نام رنو در ایران عرضه می کند، درباره خودروی ساندرو گفت: این خودرو نسل اول و دوم دارد؛ نسل اول بر روی پلت فرم «X90» و نسل دوم بر روی پلت فرم «X52» تولید می شود.
وی افزود: ساندرو هاچ بک و ساندرو استپ وی روی همان پلت فرم X90 ساخته شده اند. البته استپ وی جدیدی نیز روی پلت فرم X52 تولید شده اما این محصول هنوز به ایران وارد نشده است.
مدیر محصول بازاریابی شرکت رنوپارس گفت: پلت فرم X90 در سال ۲۰۰۴ میلادی طراحی شد و با ال۹۰ به بازار ایران آمد؛ بعد از این نسل، نسل دوم آن در سال ۲۰۱۴میلادی مطرح شد اما نسل دوم این خودروها هنوز وارد ایران نشده است.
برقی در پاسخ به این سوال که آیا تولید نسل دوم را در برنامه دارید؟، گفت: با توجه به عمر محصولات جاری، در آینده تولید نسل بعدی را در برنامه خواهیم داشت.
به گزارش ایرنا، شرکت خودرو سازی پارس خودرو از شرکت های تابعه گروه خودروسازی سایپا، یکشنبه هفته ای که گذشت مدل جدید خودروی خود با نام ساندرو استپ وی را رونمایی کرد.
حجم موتور و حداکثر قدرت این خودرو مشابه مدل ساندرو هاچ بک است و در تفاوت ها حدود ۵۰ کیلوگرم به وزن و به ترتیب ۲، هفت و ۵۰ میلی متر به طول، عرض و ارتفاع این خودرو اضافه شده است.
قیمت این محصول در دنده دستی ۴۶۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال( ۴۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان) و در دنده اتوماتیک ۵۲۵ میلیون ریال (۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) مشخص شده است.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک