به گزارش ایران پلاک ،طبق آمار اعلامی، پنج خودروساز بخش خصوصی کشور شامل «مدیران خودرو»، «گروه بهمن»، «کرمان موتور»، «راین خودرو» و «دیارخودرو»، در مجموع ۳۳ هزار و ۹۶۷ دستگاه انواع محصولات سواری را تا پایان مردادماه امسال به تولید رسانده‌اند تا کاهشی حدودا ۸/ ۱۵ درصدی گریبان آنها را بگیرد. در این بین، بیشترین تیراژ نصیب «مدیران خودرو» شده است، شرکتی که محصولات چری چین به‌خصوص برند ام‌وی‌ام را مونتاژ می‌کند.
این شرکت در پنج ماه امسال ۱۹ هزار و ۴۳۰ دستگاه خودرو را مونتاژ کرده که این موضوع از رشد ۷/ ۳۴ درصدی تولید حکایت دارد. بیشترین تیراژ «مدیران خودرو» به مدل ام‌وی‌ام ۱۱۰ مربوط می‌شود و این در حالی است که آریزو، ام‌وی‌ام ۵۵۰ و تیگو۵ از جمله دیگر محصولات این شرکت به شمار می‌روند.
اما کرمان موتوری‌ها در شرایطی با تیراژ ۱۲ هزار و ۸۱۰ دستگاهی شان دومین خودروساز بخش خصوصی به شمار می‌روند که آمار از افت تولید آنها حکایت دارد. بر این اساس، کرمان موتور که محصول اول آن جک S5 است، در مقایسه با پنج ماه نخست سال گذشته، بیش از ۴۳ درصد افت تولید را به خود می‌بیند. پس از این شرکت اما «گروه بهمن» با توجه به تیراژ یک هزار و ۴۹۳ دستگاهی اش، افتی ۷/ ۳۰ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته تجربه کرده است. این شرکت که شاخص ترین محصولش مزدا۳ نام دارد، در تولید دو محصول چینی خود یعنی لندمارک و آسا به ترتیب با افت ۱۰۰ و ۴/ ۹۷ درصدی روبه‌رو شده است.
اما در جمع خودروسازان خصوصی کشور، دو شرکت بسیار کم تیراژ به نام‌های راین خودرو و دیارخودرو نیز به چشم می‌آیند. در این بین، راینی‌ها که روزگاری هیوندایی مونتاژ می‌کردند ، در پنج ماه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۸۸ درصد افت تیراژ را تجربه کرده اند. این شرکت تنها ۱۴۱ دستگاه در بازه زمانی موردنظر تولید داشته است.دیارخودرو نیز که محصولات گریت وال چین را مونتاژ می‌کند، تا پایان مرداد امسال ۹۳ دستگاه، یعنی ۸۰ دستگاه بیش از میزان تولید پنج ماه نخست سال گذشته، تیراژ داشته است.
منبع : دنیای اقتصاد
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک