به گزارش ایران پلاک - در چند هفته اخیر شاهد درگ ماسل کار جدید کرایسلر یعنی داج چلنجر SRT دیمن با دیگر رقبا بودیم. اکنون نوبت درگ با یک رقیب بسیار جدی یعنی مک لارن ۷۲۰S رسیده است.
با توجه به اینکه هر دو خودرو استاندارد هستند و مک لارن ۷۲۰ اسب بخار قدرت دارد بنابراین روی کاغذ داج دیمن با اختلاف ۱۲۰ اسب بخار برتر از رقیب انگلیسی خود است. موتور مک لارن V۸ توئین توربو با حجم ۴.۰ لیتر است.
موتور ۶.۲ لیتری سوپرشارژ داج دیمن با بنزین ۹۱ اکتان ۸۰۸ اسب بخار قدرت و ۹۷۲ نیوتن متر گشتاور تولید می کند که در صورت استفاده از بنزین مخصوص مسابقه با اکتان حدود ۱۰۰ این ارقام به ۸۴۰ اسب بخار و ۱۰۴۴ نیوتن متر افزایش می یابند.
با اینکه از نظر قدرت و گشتاور برتری مطلق با داج است ولی مک لارن نیز یک برتری بزرگ نسبت به داج دارد و این برتری اختلاف وزن ۵۰۰ کیلوگرمی این دو خودرو است! (وزن داج ۱۹۴۱ کیلوگرم و مک لارن ۱۴۴۲ کیلوگرم).
داج دیمن در این فیلم تایرهای استاندارد کارخانه را با یک جفت تایر اسلیک عوض کرده است تا به چسبندگی بهتر و انتقال قدرت سریعتر چرخ ها به زمین کمک کند. با اینکه داج ادعا می کند چلنجر دیمن می تواند مسافت ¼ مایل را در عرض ۹.۶۵ ثانیه طی کند، هنوز این خودرو (در حالت استاندارد) در هیچ تستی نتوانسته است چنین تایمی را ثبت کند.
این درگ ۳ بار انجام می شود که جذاب ترین رقابت، درگ سوم است زیرا این بار راننده مک لارن از قصد اندکی دیرتر از داج شروع به حرکت می کند و نتیجه ای که با وجود این ارفاق به دست می آید جالب است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک