به نقل از اقتصاد نیوز ،تحلیل و بررسی آمار تولید خودرو بیانگر آن است که شرکت خودروسازی پژو در میان برندهای دیگر خودروساز با اختلاف زیادی رتبه اول تولید خودرو در ایران را طی سال ۹۴ کسب کرده است.
در سال گذشته در مجموع ۸۹۳ هزار خودروی سواری در ایران به تولید رسیده که سهم دو خودروساز رنو و پژو به عنوان خودروسازان فرانسوی در تولید انواع سواری، ۵۰ درصد بوده است.
بر اساس این گزارش در سال ۹۴، حدود ۳۶۴ هزار دستگاه خودرو با برند پژو به تولید رسیده که به تنهایی ۴۱ درصد خودروهای سواری تولید شده در ایران را تشکیل می‌دهد.
همچنین در این سال رنو در دو شرکت ایران خودرو و سایپا ۷۹ هزار دستگاه انواع ال۹۰ و ساندرو به تولید رسانده که نشان می‌دهد این شرکت سهمی ۹ درصدی در صنعت خودرو کشور داشته است.
آمار منتشر شده حاکی از آن است که طی سال گذشته در مجموع ۱۱۷ هزار دستگاه پژو پارس، ۱۲۱ هزار دستگاه پژو ۴۰۵، و ۱۰۸ هزار دستگاه انواع پژو ۲۰۶ به تولید رسیده است.
این آمار حاکی از آن است که خودروسازان چینی هم حدود ۷۵ هزار دستگاه انواع خودرو سواری در برندها و مدل‌های گوناگون تولید کرده‌اند و توانسته‌اند سهمی ۸ درصدی از بازار خودرو ایران را بگیرند.
همچنین این آمار نشان می‌دهد که نزدیک به ۶۰ درصد خودروهای تولید شده طی سال گذشته با برندهای خارجی و ۴۰ درصد آن با برندهای داخلی به تولید رسیده که بخش قابل توجهی از این ۴۰ درصد را پراید به خود اختصاص داده است.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک