به گزارش ایران پلاک - طبق آخرین آمار ارائه شده از فروش اتومبیل در بازار اروپا، فروش اتومبیل‌های دیزلی برای ۳ ماهه اول سال جاری میلادی در اتحادیه اروپا حدود ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۷ میلادی، شاهد کاهش فروش ۳۲۲ هزار و ۶۲۲ دستگاه وسیله نقلیه دیزلی در سراسر قاره اروپا هستیم، اما آمار فروش برای وسایل نقلیه الکتریکی و یا حتی خودروهای بنزینی چگونه خواهد بود؟.
همانطور که گفتیم، میزان فروش اتومبیل‌های الکتریکی در بازار اروپا حدود ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده است، اما در مقابل شاهد افزایش تقاضا برای وسایل نقلیه بنزینی و یا حتی الکتریکی هستیم که در مرحله اول برای وسایل نقلیه بنزینی، شاهد افزایش فروش ۱۴.۶ درصدی هستیم که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۷ میلادی، حدود ۳۰۰ هزار خودرو بیشتر فروخته شده است.

علاوه بر این، وسایل نقلیه الکتریکی هم با افزایش فروش چشمگیری همراه بوده‌اند و در ۳ ماهه اول سال جاری میلادی، شاهد افزایش فروش ۵۷ درصدی خودروهای الکتریکی و همچنین در کنار آن، شاهد افزایش فروش ۲۵.۷ درصدی خودروهای پلاگین هیبریدی در سراسر اروپا هستیم که برای خودروهای الکتریکی فروش ۶۹ هزار و ۸۹۸ دستگاه تجربه شده است و این میزان برای خودروهای پلاگین هیبریدی به عدد ۱۳۹ هزار و ۵۵۶ دستگاه می رسد.
در حال حاضر، کشور آلمان بزرگ‌ترین بازار اروپا برای وسایل نقلیه الکتریی معرفی شده است که حتی آمار آن از کشور نروژ فراتر رفته است. فروش خودروهای الکتریکی در این کشور حدود ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده و به میزان ۱۷ هزار و ۵۷۴ دستگاه رسیده است، این درحالیست که فروش خودروهای دیزلی در کشور آلمان حدود ۲۱.۳ درصد کاهش پیدا کرده است، ولی درمقابل فروش خودروهای بنزینی حدود ۲۰.۳ درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۷ میلادی افزایش پیدا کرده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک