به گزارش ایران پلاک - سرانجام جگوار یک مدل قدرتمند و سریع از XE را معرفی کرد. این خودرو که XE SV Project ۸ نام دارد یک نمونه تولید محدود با قدرت ۶۰۰ اسب بخار است. موتور این خودرو یک نمونه تقویت شده از موتور آشنای ۵.۰ لیتری سوپرشارژ جگوار است که ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.
این مدل جگوار محصول بخش خودروهای ویژه جگوار لندروور است و تنها ۳۰۰ دستگاه از آن ساخته خواهد شد. طبق گفته جگوار شتاب ۰ تا ۶۰ مایل آن ۳.۳ ثانیه و حداکثر سرعتی معادل ۳۲۰ کیلومتر در ساعت دارد. مهندسان بخش خودروهای ویژه جگوار لندروور در مورد این مدل می گویند که ۷۵ درصد از اجزای بدنه، سیستم تعلیق، موتور و کابین آن منحصر به فرد هستند. از آلومینیوم و فیبرکربن به صورت گسترده در این خودرو استفاده شده است و وزن آن به ۱۷۴۴ کیلوگرم رسیده است و به همین دلیل سبک ترین سدان فعلی جگوار است.
سیستم تعلیق این خودرو را می توان به صورت دستی برای رانندگی در پیست تنظیم کرد. جگوار XE SV مجهز به گیربکس ۸ دنده اتوماتیک ZF است ولی طوری تقویت شده است که در عرض ۲۰۰ میلی ثانیه دنده عوض کند و هنگام ترمزگیری های شدید می تواند به سرعت از دنده ۸ به دنده ۲ معکوس بکشد!
در محور عقب این خودرو یک دیفرانسیل الکتریکی فعال نصب شده است که توزیع گشتاور بین چرخ ها را به صورت دقیق کنترل می کند.
هنوز برای نسخه های بازار امریکا قیمتی اعلام نشده ولی این مدل تولید محدود جگوار در بریتانیا معادل ۱۹۲ هزار دلار قیمت دارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک