به گزارش ایران پلاک - شرکت ULEMCo بریتانیا یک کامیون اصلاح شده ولوو FH۱۶ را عرضه کرده است که برای احتراق در پیشرانه احتراق داخلی از گاز هیدروژن به جای بنزین استفاده می‌کند. کامیون اصلاح شده ULEMCo با میزان آلایندگی صفر، شعاع حرکتی حدود ۲۹۰ کیلومتر و قدرت ۳۰۰ اسب بخار به عنوان یک محصول پاک و کم‌هزینه در جهت ترسیب کربن به بازار ارائه خواهد شد.
تعداد زیادی از خودروهایی که سوخت هیدروژن مصرف می‌کنند، در حقیقت به عنوان سلول سوختی برقی مطرح هستند. تعدادی کمی خودرو در سراسر جهان وجود دارد که از پیشرانه‌های احتراق هیدروژنی بهره می‌برند و با نام خودروی هیدروژنی شناخته می‌شوند؛ اما با توجه به انتشار آلایندگی فوق‌العاده پایین محصولات ULEMCo به نظر می‌‌رسد که کامیون اصلاح شده ولوو FH۱۶، اولین کامیون مجهز به پیشرانه احتراق داخلی هیدروژنی با انتشار آلایندگی صفر در جهان باشد.

تیم ULEMCo معتقد است که ارائه کامیون هیدروژنی می‌تواند به عنوان گزینه جذابی برای سیستم‌های حمل‌ونقل سنگین با انتشار آلایندگی صفر شناخته شود. از آن‌جا که فضای بسیار کمتری برای ذخیره مخزن هیدروژن در کامیون ULEMCo مورد نیاز است، در مقایسه با حجم زیاد باتری‌های مورد نیاز برای کامیون‌ برقی مانند تسلا سمی کارایی بیش‌تری خواهد داشت. در نتیجه با صرفه‌جویی در فضا، این کامیون هیدرژنی می‌تواند مقادیر بیش‌تری بار حمل کند. کامیون هیدرژنی علاوه بر آن از نظر هزینه اولیه و مصرف سوخت بسیار ارزان است و تبدیل پیشرانه احتراق داخلی بنزینی به نمونه هیدروژنی نیز نیاز به اصلاحات کمی دارد.

در مقابل این فناوری با محدودیت‌هایی نیز روبرو است؛ محدوده رانندگی (شعاع حرکتی) کامیون ولوو FH۱۶ با سوخت هیدروژن نصف کامیون الکتریکی سمی تسلا برآورد می‌شود. علاوه بر آن به دلیل نیاز دائمی خنک‌کاری مخزن نگه‌داری هیدروژن و تمایل شدید مولکول‌های هیدروژن در دماهای بالا برای نفوذ در فلز مخزن، مدیریت سوخت را در کامیون هیدروژنی ULEMCo با مشکل روبرو می‌کند.

کامیون هیدروژنی ULEMCo تا اواخر امسال به صورت آزمایشی در جاده‌های انگلستان راه‌اندازی می‌شود و به عنوان اولین وسیله نقلیه سنگین که راهی عملی و مقرون به صرفه برای ترسیب کربن ارائه می‌کند، شناخته خواهد شد.

منبع : دنیای خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک