به گزارش ایران پلاک - بخش خودروهای برقی فولکس واگن اعلام کرد که این کمپانی قصد دارد تا ۲ هزار ایستگاه شارژ خودروهای برقی را تا سال ۲۰۱۹ در کشور آمریکا ایجاد کند.
این واحد که Electrify America نام دارد پس از رسوایی این خودروساز در زمینه ی خودروهای دیزلی تاسیس شد و قرار است تا ۵۰۰ ایستکاه شارژ را در نقاط مختلف آمریکا نصب کند. همچنین این واحد ۱۰۰ ایستگاه شارژ خودروهای برقی را نیز در فروشگاه های وال مارت در ۳۴ ایالت نصب خواهد کرد.
همچنین شارژرهای Electrify America می توانند مدل های مختلفی را شارژ کنند که شامل شارژر های ۵۰، ۱۵۰ و ۳۵۰ کیلوواتی می شوند.
البته فعلا خودرویی در بازار نیست که به شارژر ۳۵۰ کیلوواتی نیاز داشته باشد اما آئودی E-tron و پورشه E-Mission هر دو از سیستم شارژ سریع پشتیبانی می کنند و به زودی وارد بازار خواهند شد. فولکس واگن نیز خودروی I.D را در راه دارد که این مدل نیز شارژر ۳۵۰ کیلوواتی را پشتیبانی می کند.
برای مقایسه باید بدانید که سیستم سوپرشارژر تسلا از شارژر ۱۲۰ تا ۱۴۰ کیلوواتی استفاده می کند که می تواند باتری ۹۰ کیلووات ساعتی مدل اس را در ۱ ساعت شارژ کند. از نظر تئوری شارژر ۳۵۰ کیلوواتی باید بتواند به ازای هر دقیقه ۲۰ مایل را به شعاع حرکتی خودرو اضافه کند و در ۱۵ دقیقه، شارژ لازم برای حرکت تا ۴۸۲ کیلومتر را فراهم کند.
احداث این ایستگاه های شارژ در آمریکا ۳۷۰ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت که این مبلغ بخش از سرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری گروه فولکس واگن در توسعه ی خودروهای برقی و جبران خسارت های ناشی از دیزل گیت است.
فولکس واگن گفته است که این ایستگاه های شارژ در ۱۷ منطقه ی شهری در بیش از ۹۳ ایالت نصب خواهند شد و هر ایستگاه شارژ جاده ای به ۴ تا ۱۰ شاررژ مجهز می شود و ایستگاه های شهری نیز به ۳ تا ۶ دستگاه شارژر مجهز خواهند بود.

منبع : خودرو بانک

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک