زوتی یکی از خودروسازان نسبتا جوان چینی محسوب می گردد که تولید خودرو را از سال ۲۰۰۵ آغاز کرد.این شرکت از همان ابتدا علاقه فراوانی به کپی کردن محصولات متنوع اروپای و ژاپنی داشت و تا به امروز این عادت را حفظ کرده است. اما دامای یا همان Domy یکی از زیر برند های این کمپانی محسوب می گردد که در تولید محصولات کراس اور فعالیت دارد .دامای X۷ دومین محصول این برند می باشد که پس از دامای X۵ در اواخر سال ۲۰۱۶ رونمایی شد.

همانطور که در ابتدای این نوشتار ذکر شد ،یکی از هنرهای این چینی نوظهور کپی کردن از محصولات مطرح دنیاست ،پس خیلی عجیب نیست که دامای هم بعنوان زیر مجموعه زوتی این رویه را ادامه دهد .اما دامای پای را فراته گذشته و این بار یک خودروی مفهومی را بعنوان هدف خود برگزیده است تا زودتراز آنکه خودروی مفهومی توسط برند اصلی به بازار بیاید این دامای باشد که پیش دستی کند و جلوی هر گونه گله وشکایت را بگیرد.فولکس واگن در سالهای قبل از رونمایی این خودرو ،مفهومی زیبا و جسوری را با نام Cross Coupe GT رونمایی کرد و هیچگاه این خودرو به عرصه تجاری سازی وارد نکرد. در این خصوص دامای پیش دستی کرد و بدون تعارفی ،زحمت تجاری سازی این خودرو را برعهده گرفت تا شاید باری از دوش بزرگترین خودروسازان جهان برداشته باشد.

با توجه به این کپی کاری ناشیانه باید انتظار داشت که دامای X۷ از ظاهری جذاب برخودار باشد چرا که اصلیت آن را باید در محصولات فولکس وگن دنبال کرد.

در نمای جلو خودرو را با نوار نقره ای رنگ مواجه هستیم که در سرتاسر پیشانی خودرو امتداد یافته و ورودی هوا و چراغهای را دو قسمت مجزا تفکیک کرده است. به منظور جذابیت بیشتر طراحان دامای X۷ از شبکه سیاه رنگ مشبک در ورودی های هوا استفاده نموده اند . همچنین گرافیک داخلی چراغهای جلو دارای اشکال پنج ظلعی خواهد بود که چهره جسور این خودرو را جذابتر می کند. اما سپر حجیم جلو نیز دارای دو ورودی هوای دیگر است که چراغهای مه شکن بصورت LED در بالای آن تعبیه شده است.

در نمای جانبی خودرو هم سعی شده با حجم داده شده به گلگیر عقب و جلو ،هیبت یک خودرو شاسی بلند قوی هیکل حفظ گردد. از دیگر جذابیت های بصری نمای جانبی باید به خظ شانه ای که در روی درب دستیگر ها امتداد دارد و همچنین زه نقره ای رنگ پایین درب های اشاره کرد.

در نمای عقب خودرو هم شاهد چراغهای عقب L مانند هستیم که دقیقا کپی شده از خودروی مفهومی فولکس واگن می باشد. در زیر چراغهای و همچنین سپر هم نوار نقره ای رنگ دیگر مشاهده می شود که منظور هماهنگی با دیگر نقاط خودرو طراحی شده است. اما نکته جالب قرار گرفتن شب رنگ هایی در چند ضلعی روی سپر عقب است چرا که در نسخه فولکس واگن اصلی در این قسمت خروجی های اگزوز به طور ماهرانه ای جانمایی شده است اما در این فولکس واگن تقلبی شاهد استقاده از شب رنگ هستیم.

در پایان باید گفت که در نگاه اول طراحی و هیبت دامای X۷ شما رامجذوب خواهد کرد اما با کمی دقت متوجه خواهید شد این خودرو یک کپی سخیف از نسخه اصلی فولکس واگن است که به طرز بسیار ناشیانه طراحی شده است . زوتی هنوز درنیافته است که زمان کپی کاری محصولات معتبر به اتمام رسیده است و اکنون بسیاری از برند های چینی معتبر و غیر متعبر سعی می کنند برای خود زبان طراحی مخصوص داشته باشند .از آن بدتر این است یک شرکت ایرانی به سراغ این محصول فیک و تقلبی رفته و قرار است دامای X۷ را برای مردم با هوش ایران عرضه نماید.

با ورد به کابین دامای X۷ هم به سرعت مجذوب طراحی داخلی خواهیم شد اما باید بدانیم که طراحان زوتی به داخل خودروی مفهومی فولکس واگن هم رحم نکرده و بدون کوچکترین تغییراتی و البته بصورت ناشینانه نمای داخلی این خودرو را رقم زده اند. فرمان D کات با غربیک بیرون زده که دقیقا شبیه به فولکس واگن طراحی شده در کنار پAت آمپر دیجیتالی نمای جذاب به دامای بخشیده است.قلم اینجناب بعنوان نگارنده این نوشتار در کپی برداری این خودرو واقعا قاصر است چرا که حتی ورودی های هوای دوگانه باریک روی داشبورد هم به تقلید از نسخه اصلی طراحی شده است.

در پایان باید گفت کابین این خودرو نمایی لوکس و مدرنی دارد که نبود اهرم تعویض دنده در کنسول میانی و کیفیت متریال داخلی هم به این مسئله کمک شایانی کرده است ،اما حیف و صد حیف که هیچگاه نمیتوان با تقلید و تقلب دل خریداران را بدست آورد.

دامای در بازار های مختلف با پیشرانه های گوناگونی عرضه شده است . اما طبق کاتالوگ ارائه شده از سوی یاران خودرو نماینده رسمی دامای ،این خودرو با دوپیشرانه ۱.۸ لیتری توربو ۲.۰ لیتری توربو عرضه خواهد شد. نسخه ۲.۰ لیتری با سود جستن از سیستم پرخوران یا همان توربو،توانی برابر با ۱۷۴ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۵۰ نیوتن بر متر را تولید خواهد کرد. مصرف سوخت ترکیبی دامایX۷ بواسطه این موتور برابر با ۹.۳ اعلام شده است. همچنین این برند چینی ادعا کرده است موتور این خودرو دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵ می باشد.

اما موتور ۱.۸ لیتری توربو نیز دارای حداکثر توانی برابر با ۱۶۷ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۴۵ نیوتن متر خواهد بود. این پیشرانه هم مانند نسخه قویتر از استاندارد آلایندگی یور ۵ بهره می برد.

وظیفه انتقال قدرت در هر دو مدل بعهده جعبه دنده ۶ سرعته دستی ویا ۶ سرعته CVT سپرده شده است که فقط به چرخ های جلو منتقل شده و از سیستم چهار چرخ متحرک در این چنینی فیک خبری نیست.

دامای X۷ تاکنون در هیچ یک از تست های تصادف بین الملی و چینی شرکت نکرده است و وضعیت ایمنی این خودرو مشخص نیست اما تجهیزات ایمنی کامل شامل ۶ کیسه هوا ، سیتم کنترل فشار باد لاستیک‌ها، سیستم TCS، سیستم‌های کمک ترمز همچون EBA و BAS، سیستم کمک حرکتی اتومبیل در سرازیری ، سربالایی و غیره نوید بخش خودروی ایمن را خواهد بود هر چند که تجهیزات فقط بخش کوچکی از تست های تصادف در یک خودرو محسوب می گردد.

از لیست تجهیزات ایمنی دامای X۷ مشخص است که امکانات رفاهی این خودرو نیز در حد و اندازه یک کراس اور لوکس خواهد بود. کروز کنترل، شیفترهای تعویض دنده پشت فرمان، سانروف پانوراما الکترونیکی همراه با سایه کننده الکترونیکی، سیستم وکیوم درب‌ها، چراغ جلو لیزری، درب صندوق اتوماتیک و ریموت، دوربین دید عقب ،مموری صندلی دوربین دید عقب و غیره از جمله تجهیزات این کراس اور چینی محسوب می گردد.

منبع: پردیس خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک