به گزارش ایران پلاک - پرشدن ظرفیت محدود و در کمتر از حدود ۵ دقیقه و‌ به سرعت پیدا شدن سروکله آگهی‌های فروش حواله سرسام آور! این‌ها اتفاقاتی بود که امروز صبح هنگام باز شدن سایت بهمن برای ثبت نام خودرو هاوال H۲ افتاد. با شرکت گروه بهمن تماس گرفتیم تا علت و مسائل پیرامون این پیش فروش شلوغ را جویا شویم اینطور توضیح دادند:
“بهمن با در نظر گرفتن ظرفیت تولید چند ماه اول اقدام به ثبت نام فروش اینترنتی نمود. اصل فروش اینترنتی بر پایه رعایت حق تساوی بین مصرف‌کنندگان است تا همه بتوانند بدون در نظر گرفتن زمان و مکان، ثبت نام کنند. این روشی است که بهمن صرفاً به خاطر رعایت حقوق مشتری از آن استفاده کرد. ظرفیتی متناسب با تولید که حق مشتری در تحویل ضایع نگردد. اما در چند دقیقه اول ۱۲ هزار نفر اطلاعات خود را ثبت می‌کنند. عدد چشمگیری است قاعدتاً بهمن نمی‌توانست پاسخگوی نیاز هر ۱۲ هزار نفر در فاز اول باشد. عده‌ی زیادی از مردم عادی توانستند خرید کنند و بلافاصله بعضی از همین مردم عادی آگهی خود را روانه سایت‌ها کردند ولی با قیمت‌های فضایی! البته باید اضافه کنیم که ما با هر روشی بخواهیم تعداد محدودی خودرو را به فروش برسانیم، عده‌ای خوشحال و عده‌ای ناراحت خواهند بود. این خودرو با در نظر گرفتن قیمت‌های جانبی مانند بیمه، شماره‌گذاری (حدود ۱۵ میلیون تومان) و پرداخت گمرک بیش از ۳۰ درصد از قیمت خودرو مشابه در چین و دبی با در نظر گرفتن تعرفه صفر برای واردات CBU نیز ارزان‌تر است. این اتفاق تقریباً برای هیچ خودروی داخلی و خارجی داخل ایران نمیافتد، مخصوصاً خودرویی با این کیفیت و فروش تیراژ بالا”
متاسفانه هجوم تعداد تقاضای بسیار بالا برای ثبت‌نام هاوال H۲ باعث شد تا سایت ثبت‌نام با مشکلاتی مواجه شود و تعداد زیادی نیز از ثبت‌نام باز ماندند. حال حواله‌هایی که با قیمت ۳۵ و ۵۰ میلیون تومان خریداری شده بود، در ساعات بعدی با قیمت‌هایی در حدود ۴۰ و ۵۵ میلیون تومان به فروش گذاشته شده‌اند. اتفاقی که اصلاً با آن بیگانه نیستیم و همواره داستان تکراری پیش‌فروش‌های خودروهای محبوب بازار بوده است. اسم این فرهنگ و یا دلالی را هر آنچه بگذاریم، این روند همیشه باعث سود بالای عده‌ای و در مقابل کوتاه ماندن دست ناتوان خریداران واقعی شده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک