به گزارش ایران پلاک - شهردار نیویورک تصمیم گرفته است که به زودی ورود خودروها را به محدوده پارک مرکزی نیویورک ممنوع کند. این ممنوعیت که از ۲۷ ژوئن اعمال خواهد شد محدوده ی پارک مرکزی را تا خیابان ۷۲ در بر می گیرد و هیچ خودرویی مجاز نخواهد بود که به این محدوده وارد شود. تنها استثنا شامل خودروهای مخصوص پارک و خودروهای خدماتی شامل آمبولانس، پلیس و آتش نشانی است.
این تصمیم ورود خودوها را به این پارک مشهور ممنوع می کند. این پارک سال گذشته ۴۲ میلیون بازدید کننده داشته است و با این تصمیم، شهرداری نیویورک قصد دارد تا آمار تصادفات و میزان آلودگی هوای این منطقه را کاهش دهد.
به گفته ی شهردار نیویورک این پارک پیش از اختراع اتومبیل وجود داشته است و این تصمیم امنیتی بی سابقه را به این منطقه خواهد بخشید.
شهر نیویورک قبلا نیز در سال ۲۰۱۵ شاهد محدودیت های عبور و مرور در این پارک بوده است و خودروها در آن زمان نمی توانستند وارد محدوده ی شمالی پارک مرکزی شوند.
با تصمیماتی که شهردار نیویورک گرفته است آمار تصادفات و مرگ و میر در این شهر بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ کاهش ۲۸ درصدی را تحربه کرده است.
بر اساس این طرح که با نام Vision Zero شناخته می شود متوسط سرعت در این شهر کاهش پیدا خواهد کرد تا امنیت شهروندان افزایش پیدا کند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک