به گزارش ایران پلاک - در حال حاضر نسخه P۱۰۰D از خودروی سدان اسپرت تسلا مدل S به عنوان سریع‌ترین وسیله نقلیه چهار درب شناخته می‌شود. این چیزی است که شرکت کنندگان "درگ تایمز" عنوان کرده‌اند و اکثر آنان سرعت و قدرت تسلا مدل S را از نزدیک درک کرده‌اند، اما آیا این خودروی پرمدعای آمریکایی می‌تواند حریف گاو خشمگین لامبورگینی، یعنی "لامبورگینی هوراکان پرفورمانته" به عنوان یکی از سریع‌ترین خودروهای پیست نوربرگ رینگ شود یا خیر؟ در ادامه با خودروبانک همراه باشید.
رقابت "تسلا مدل S" با خودروی "لامبورگینی هوراکان پرفورمانته" در قالب یک ویدیو آماده شده و در انتهای همین مقاله بارگذاری شده است، اما پیش از تماشای ویدیو بد نیست بدانید که نسخه P۱۰۰D از تسلا مدل S به باتری‌های ۱۰۰ کیلووات ساعتی و دو موتور الکتریکی قدرتمند مجهز شده است که قدرت را به هرچهارچرخ ماشین ارسال می‌کند.
اما در طرف دیگر ماجرا، سریع‌ترین و قوی‌ترین نسخه از خانواده "هوراکان" دیده می‌شود که در زیر کاپوت خود یک موتور ۵.۲ لیتری ده سیلندر داشته و می‌تواند خروجی قدرت ۶۳۱ اسب بخاری و گشتاور ۶۰۰ نیوتن متری داشته باشد که با ارسال این نیرو به سمت چرخ‌ها، حداقل شتاب ۲.۹ ثانیه و همچین سقف سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت بدست خواهد آمد، اما گاهی اوقات در عمل نتایج متفاوتی بدست می‌آید و باید دید که آیا این شرایط برای خودروی لامبورگینی هوراکان پرفورمانته هم صادق خواهد بود یا خیر.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک