به گزارش ایران پلاک - شورولت کامارو یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین خودروهای امریکایی در طول تاریخ است که در کشور ما نیز طرفداران زیادی دارد. مدل های نسل اول و دوم این خودرو جزو خودروهای عضلانی (ماسل کار) پر طرفدار در دنیا هستند. شورولت به دنبال موفقیت فورد ماستنگ در سال ۱۹۶۴ درصد این برآمد که یک رقیب جدی برای این خودرو تولید کند و در سال ۱۹۶۷ اولین نسل کامارو در جهان معرفی شد. پلتفرم و بسیاری از قطعات فنی این خودرو با پونتیاک فایربرد یکسان بود. گفته می شود که واژه کامارو در فرهنگ لغت فرانسوی - انگلیسی به معنای دوست و همراه است. قویترین مدل های کلاسیک کامارو مدل های نسل اول و دوم آن بودند که حجم موتور آنها به ۶.۶ تا ۷.۰ لیتر هم می رسید. مدل های دهه ۷۰ کامارو در کشور ما بیش از مدل های دیگر شناخته شده هستند و بیشتر با موتورهای ۶ سیلندر ۲۵۰ اینچ مکعب (۴.۱ لیتر) و ۸ سیلندر ۳۵۰ اینچ مکعب (۵.۷ لیتر) وارد شده اند.
این هفته مدل فیس لیفت ۲۰۱۹ کامارو معرفی شد. مدل ارتقا یافته نسل ششم کامارو اکنون از ظاهری تهاجمی تر و تعدادی فناوری اضافه برخوردار شده است اما همان عملکردی را دارد که باعث شد این پلتفرم در ابتدا موفقیت زیادی کسب کند. اکنون این سوال پیش می آید که بهترین مدل کامارو که تا به حال تولید شده کدام است؟
این خودروی عضلانی اکنون ۶ نسل و چندین مدل مختلف را پشت سر گذاشته است، در نتیجه مدل های فراوانی از این خودرو وجود دارند که می توانند از بقیه متمایز باشند. در این مقاله ۱۵ نمونه از بهترین مدل های شورولت کامارو در طول تاریخ را به شما معرفی می کنیم.
۱ – شورولت کامارو توربو ۱LE مدل ۲۰۱۹
شاید مضحک باشد خودرویی که نشریات تنها سه دور پیست با آن رانندگی کرده اند را در این فهرست قرار دهیم اما کامارو توربو ۱LE یک رقیب جدی در کلاس خودش است که می تواند شرایط را عوض کند. با توجه به اینکه پکیج ۱LE قبلا تنها به مدل هایی با موتورهای V۶ و V۸ مربوط می شد، اگر فرض کنیم قیمت مدل اسپرت ارزان قیمت جدید با موتور ۴ سیلندر توربوشارژ در محدوده ۳۵ هزار دلار باشد تمام مشتریان خود چه پیر چه جوان را به راننده های پیست مسابقه تبدیل می کند!
۲ – شورولت کامارو SS مدل ۱۹۹۸
نسل چهارم کامارو که از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۲ تولید شد شاید درخشان ترین خودرو در تاریخ کوپه های اسپرت نباشد اما یک مدل بسیار پرقدرت در سال ۱۹۹۸ بر اساس آن شکل گرفت. این مدل کامارو SS نسل چهارم بود که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ تولید شد و از موتور V۸ LS۱ با بلوک آلومینیومی نیرو می گرفت و بسته به اینکه با چه مشخصاتی آن را انتخاب کنید از ۳۰۵ تا ۳۲۵ اسب بخار قدرت تولید می کرد. متاسفانه این خودرو هرگز جایگاه مشابهی به عنوان یک خودروی کلاسیک مانند همتایان خود پیدا نکرد اما یک نمونه کارکرده از کامارو SS مدل ۱۹۹۸ یک خودروی اسپرت با قیمتی بسیار ارزان است.
۳ – شورولت کامارو SS مدل ۱۹۷۰
اگر از هر فرد علاقه مند به خودرو در مورد کامارو سوال کنید به شما می گوید که نسل اول، سوم و ششم بهترین نسل های این خودرو هستند اما این احمقانه است که کاماروی نسل دوم مدل SS سال ۱۹۷۰ را نادیده بگیریم. کامارو در سال ۱۹۷۰ از نظر ظاهری و قدرت موتور مورد اصلاحات عمده قرار گرفت. طراحی شورولت کاماروی ۱۹۷۰ توسط مهندسان پونتیاک همراه با فایربرد جدید انجام شد که مورد پسند بعضی از علاقه مندان به این خودرو نبود. اما با اینکه ظاهر این خودرو از نظر بعضی افراد بحث برانگیز بود، موتور V۸ بلوک بزرگ کاماروی جدید ۳۵۰ اسب بخار قدرت تولید می کرد که نسبت به مدل پایه که مجهز به موتور V۶ با قدرت ۱۵۵ اسب بخار بود یک ارتقای بسیار بزرگ محسوب می شد.
۴ – شورولت کامارو SS مدل ۲۰۱۰
بعد از ۸ سال غیبت کامارو در بازار، مهندسان شورولت جمع شدند و تصمیم گرفتند که اکنون زمان احیای این خودرو است. سپس شورولت کامارو ۲۰۱۰ با یک طراحی مدرن و قدرت فراوان وارد صحنه شد. موتور ۶.۲ لیتر V۸ این خودرو ۴۲۶ اسب بخار قدرت تولید می کرد و مجهز به گیربکس ۶ دنده دستی بود. این خودرو یکی از قویترین مدل های کامارو تا آن زمان بود. کاماروی ۲۰۱۰ جایزه طراحی برتر جهان در سال ۲۰۱۰ را نیز از آن خود کرد.
۵ – شورولت کامارو Z۲۸ مدل ۱۹۹۳
بیشتر طرفداران کامارو از ظاهر نسل چهارم این خودرو خشنود نبودند زیرا این خودرو شباهتی به طراحی ظاهری نمادین کامارو نداشت و به جای آن از ظاهر شیک و مدرن تری برخوردار بود. این خودرو اولین کامارویی بود که خارج از ایالات متحده در کارخانه جنرال موتورز در کبک کانادا ساخته می شد. این نسل کامارو با وجود کاستی هایی که داشت مدل Z۲۸ آن اندکی امیدوارکننده بود. نسل چهارم کامارو Z۲۸ با موتور V۸ LT۱ با قدرت ۲۷۵ اسب بخار که قبلا در کوروت معرفی شده بود، گیربکس دنده دستی و سقف تی تاپ خودروی بی نقصی نبود ولی رانندگی با آن لذت بخش بود.
۶ – شورولت کامارو مدل ۱۹۶۷
مدل منحصر به فرد و اولین مدل کامارو همین مدل است. شورولت کامارو ۱۹۶۷ در نوع خودش بی نظیر بود و اکنون علاقه مندان به عنوان یک خودروی کلکسیونی در جستجوی آن هستند. مهندسان شورولت بیش از چند بار تلاش کردند به این امید که اولین کامارو مانند کوروت خودروی موفقی از آب در آید. مدل ۱۹۶۷ اولین کامارو در تاریخ طولانی مدل های فوق العاده این خودرو است. موتورهای پرقدرت V۸ با حجم های ۵.۷ و ۶.۵ لیتر جزو قویترین موتورهای کاماروی ۱۹۶۷ بودند. برجسته ترین مدل کامارو در این سال مدل Z۲۸ بود که با وجود اینکه شورولت قدرت موتور بلوک کوچک ۴.۹ لیتری آن را ۲۹۰ اسب بخار اعلام کرده بود قدرت واقعی آن با یک کاربراتور ۴ دهنه نزدیک به ۳۶۰ اسب بخار و با دو کاربراتور ۴ دهنه ۴۰۰ اسب بخار در دور ۶۸۰۰ تا ۷۰۰۰ دور در دقیقه بود.
۷ – شورولت کامارو ZL۱ مدل ۲۰۱۲
در حالی که درخشش حاصل از موفقیت کامارو SS مدل ۲۰۱۰ همچنان ادامه داشت، شورولت قصد داشت جشن ۴۵ امین سالگرد کامارو را به صورت شکوهمندی برگزار کند. در همین زمان بود که مهندسان شورولت برای توسعه قویترین مدل کامارو تا به حال یعنی ZL۱ دست به کار شدند. این خودرو از یک موتور V۸ سوپرشارژ با قدرت ۵۸۰ اسب بخار برخوردار بود و اصلاحاتی در بدنه آن برای بهبود آیرودینامیک ایجاد شده بود. این مدل کامارو همچنان یکی از اسپرت ترین خودروهایی است که شورولت تا به حال تولید کرده است.
۸ – شورولت کامارو RS مدل ۲۰۱۶
همزمان با ورود نسل ششم کامارو یک پلتفرم جدید به وجود آمد که تغییر عمده ای در این خودرو ایجاد کرد. در حالی که نسل قبلی کامارو با هر موتوری به جز موتور پرقدرت V۸ جذابیت رانندگی کمتری داشت، حتی ساده ترین مدل پایه نسل ششم کامارو مرزهای بین یک خودروی اسپرت و عضلانی (ماسل کار) را از بین برد و این موضوع همچنان ادامه دارد. موتور جدید ۲ لیتری توربوشارژ نیز یک گزینه خوشایند بود که به نسل ششم کامارو اضافه شد و حس چابکی جدید کامارو را افزایش داد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک