شاسی بلند هاوال H۶ خودرویی با سایز متوسط که با هدف رقابت با خودروهای پرفروشی مانند مزدا CX-۵، هیوندای توسان، تویوتا راو ۴ و نیسان ایکس تریل روانه بازار شده است.

گفتنی است کیفیت ساخت هاوال H۶ در مقایسه با دیگر خودروهای چینی در تراز بالاتری قرار دارد.

هاوال اچ ۶ به عنوان پرفروش ترین شاسی بلند چینی در دنیا شناخته شده است. هاوال H۶ توسط ۳۳ هزار مهندسی که در این شرکت چینی مشغول به کار هستند و به سرپرستی پیر لکلرک (Pierre Leclerq)، طراح خودروی بی ام و ایکس ۵ طراحی و تولید شده است.

طراحی ظاهری

از جلوماشین شروع میکنیم جلو پنجره ای که با خطوط کرومی افقی مزین شده و در وسط آن لوگوی هاوال جا خوش کرده است . چراغ های ساده امازیبا که خشن کردن چهره اچ ۶ کمک شایانی کرده و چراغ های دی لایت که در آن قرار دارد و مه شکن ها به صورت مستطیل شکل کار شده اند.اگر از بغل به خودرو نگاه کنید شاهد خط کرومی زیر درب ها خواهید شد که جلوه ای لوکس به نمای کناری خودرو بخشیده یک خط هم از گلگیر شروع شده و تا دستگیره درب عقب امتداد پیدا کرده و خط دیگری هم از درب عقب تا چرغ عقب ادامه پیدا کرده و رینگ های ۱۹ اینچی که با طرح کلی خودرو هماهنگی بسیار خوبی دارند.

در عقب خودرو شاهد چراغ های ساده اما شکیل هستیم که با دیفیوزر بر آمده ای مزین شده است و نوشته شرکت هاوال که بین چراغ ها با فاصله کار شده است در کل شاهد طراحی زیبا و لوکسی هستیم که به راحتی در بازار ایران سریعا جا خواهد افتاد.

مشخصات فنی و آپشن ها

هاوال اچ ۶ که به ایران راه پیدا کرده دارای قلب تپنده ۲ لیتری ۴ سیلندر بوده که قادر است نزدیک بر ۲۰۰ اسب بخار و بیش از ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور را نولید کند که و دارای یک گیربکس ۶ سرعته دو کلاچه است و قدرت را به دیفرانسیل جلو انتقال میدهد.اما امکانات:سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه ای .بلوتوث . روکش چرمی صندلی ها . سیستم صوتی مجهز به ۸ بلند گو . تهویه جداگانه برای سرنشینان عقب. سنسور پارک عقب و دوربین عقب و مانیتور ۷ اینچی لمسی . هشدار نقطه کور .دوربین ۳۶۰ درجه .سیستم کنترل کشش. کنترل پایداری. ۶ کیسه هوا .سانروف پاناروما نصب شده.به داخل کابین وارد میشویم اولین چیزی که جلب توجه میکند دسته دنده است که از طراحی کاملا جدیدی بهره میگیرد و دگمه استارت که در وسط قرار دارد کیفیت کابین در شرایط بسیار خوبی است و ایرادی نمی توان گرفت صفحه کیلومتر شمار کاملا دیجیتالی بوده و بسیار هم زیبا طراحی شده است و حتی شیفتر تعویض دنده هم دیده میشود. از نظر فضا داخلی کاملا راضی کننده است و مشکلی از این حیث وجود ندارد. در اخر باید گفت بای دید که گروه بهمن چه قیمتی روی این خودرو خواهد گذاشت که عامل مهمی در فروش این خودور به حساب می آید.

منبع: خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک