به گزارش ایران پلاک - آئودی اعلام کرده است که خودروی کراس اوور برقی E-tron سریع تر از تسلا باتری های خود را شارژ می کند که این مورد به خاطر فناوری پیشرفته‌ی موجود در سیستم شارژ آئودی است.
این کمپانی آلمانی اعلام کرده است که باتری آئودی E-tron در عرض ۳۰ دقیقه شارژ می شود و سپس می تواند ۴۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند.
آئودی هنوز جزییات بیشتری را از مدل E-tron منتشر نکرده است اما آنچه در مورد این خودرو می دانیم این است که این کراس اوور به یک موتور برقی در محور جلو و یک موتور برقی دیگر در محور عقب مجهز است. این چیدمان درست برخلاف مدل مفهومی E-tron کواترو است که از سه موتور برقی بهره مند بود. قدرت تولیدی مدل E-tron نیز قطعا کمتر از قدرت ۴۹۶ اسب بخاری مدل مفهومی این خودرو است.
برای تامین انرژی این خودو آئودی از یک باتری لیتیوم یون با ظرفیت ۹۵ کیلووات ساعت استفاده کرده است که این باتری در بین دو اکسل خودرو نصب شده است. لازم به ذکر است که باتری های این خودرو توسط LG تهیه شده اند و به تنهایی ۷۰۰ کیلوگرم وزن دارند.
خنک کنندگی باتری در خودروهای برقی اهمیت زیادی دارد و برای همین منظور آئودی از یک سیستم خنک کننده ی مبتنی بر مایعات استفاده کرده است که باتری را با مایعات خنک می کند و سپس مایع خنک کننده به یک رادیاتور در بخش جلوی خودرو ارسال می شود. همچنین از یک صفحه ثانویه نیز برای کنترل دمای باتری استفاده شده است که می تواند باتری را گرم یا سرد کند تا به این ترتیب برای حداکثر کارایی دمای باتری ها بین ۲۵ تا ۳۵ درجه سانتی گراد حفظ شود.
آئودی تیزرهای اولیه از مدل E-tron را منتشر کرده است و انتار می رود که این مدل تا اواخر سال جاری وارد بازار شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک