به گزارش ایران پلاک - با ورود بی ام و M۵ جدید روز به روز آتش جنگ میان این خودرو با اصلی ترین رقیب آن یعنی مرسدس E۶۳ S AMG شعله ورتر می شود. تاکنون شاهد ۲ درگ بین این دو خودرو بودیم که در یکی از آنها مرسدس و در دیگری بی ام و با اختلاف کمی پیروز شدند. اکنون شاهد درگ سوم بین این دو خودرو هستیم که توسط نشریه Top Gear انجام شده است ولی این درگ با درگ های قبلی یک تفاوت عمده دارد! این بار درگ این دو خودرو روی یک دریاچه یخ زده انجام شده است!
با توجه به اینکه هر دو خودرو مجهز به سیستم ۴ چرخ محرک پیشرفته با قابلیت توزیع گشتاور بین محور جلو و عقب هستند، آزمایش آن ها در زمین لغزنده به نوعی مقایسه سیستم های M xDrive و ۴Matic+ نیز محسوب می شود. موتور ۴.۴ لیتر V۸ بی ام و M۵ قدرت و گشتاوری معادل ۶۰۰ اسب بخار و ۷۵۰ نیوتن متر تولید می کند که همین اعداد و ارقام برای موتور ۴.۰ لیتری V۸ مرسدس به ترتیب ۶۱۲ اسب بخار و ۸۵۰ نیوتن متر است. گیربکس بی ام و ۸ دنده اتوماتیک است و مرسدس از گیربکس ۹ دنده اتوماتیک بهره می برد.
البته ناگفته نماند که نوع تایرهای هر دو خودرو نیز در نتیجه این درگ تاثیرگذار هستند. مسلما لانچ کردن با چنین مقادیر عظیمی از گشتاور در یک زمین پوشیده از برف و یخ کار آسانی نیست! با شروع تست هر دو خودرو در ابتدا چسبندگی خود را از دست می دهند و دچار هرزگردی شده و به سمت چپ و راست انحراف پیدا می کنند ولی بعد از چند ثانیه چسبندگی لازم را به دست می آورند. به نظر شما کدام خودرو زودتر چسبندگی خود را به دست می آورد و برنده این درگ می شود؟

منبع : خودرو بانک ‍
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک