به گزارش ایران پلاک - ولوو XC۴۰ یک کراس اوور کوچک است که در سپتامبر سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. این خودرو اولین ولوویی است که از پلتفرم جدید CMA استفاده می کند که قرار است مدل های آینده ولوو و جیلی نیز از آن استفاده کنند. اولین موتور ۳ سیلندر ولوو نیز در این خودرو نصب شد که ۱.۵ لیتر حجم دارد. قدرت ضعیفترین موتور بنزینی این خودرو ۱۵۶ اسب بخار و قویترین مدل آن با موتور ۲.۰ لیتری توربوشارژ ۲۵۲ اسب بخار قدرت دارد.
با نگاهی به طراحی ‍‍XC۴۰ آثار زبان طراحی جدید ولوو که در XC۶۰ و XC۹۰ نیز وجود دارد در آن مشاهده می شود. طبق گفته ولوو این خودرو برای رقابت با مرسدس GLA، بی ام و X۱ و رنجروور ایووک ساخته شده است. ولوو XC۴۰ با سه مدل گیربکس تولید می شود که عبارتند از ۶ دنده دستی، ۷ دنده دو کلاجه و ۸ دنده اتوماتیک. شتاب قویترین مدل XC۴۰ با گیربکس ۸ دنده اتوماتیک ۶.۵ ثانیه است. XC۴۰ سومین شاسی بلند ولوو است که رنج مدل های SUV ولوو را تکمیل می کند. این خودرو مجهز به پیشرفته ترین فناوری های ایمنی ولوو است. ولوو XC۴۰ با ظرفیت حمل بار ۴۶۰ لیتر که تقریبا با بی ام و X۲ و مرسدس GLA برابری می کند یک خودروی کاربردی نیز محسوب می شود.
همانطور که اخیرا اعلام شد ولوو XC۴۰ با دریافت ۳۲۵ امتیاز برنده جایزه خودروی برتر سال ۲۰۱۸ در اروپا شد. طراحی خارجی زیبا و کابین جادار همراه با سواری و هندلینگ خوب از ویژگی های برجسته این کراس اوور کوچک سوئدی هستند.
در این فیلم خط تولید خودروی سال اروپا را می بینید.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک