به گزارش ایران پلاک - اطلاعات جدیدی در مورد بی ام و M۲ کامپتیشن پکیج درز کرده است که حاوی جزئیات بیشتری است. این اطلاعات که در Bimmer Post گذاشته شده است از اسکن های آخرین شماره نشریه EVO نشئت می گیرد که احتمالا منبع موثقی برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد این خودرو است.
طبق ادعای این مقاله که در ۶ صفحه نوشته شده است موتور ۳.۰ لیتر توئین توربوی ۶ سیلندر خطی M۲ کامپتیشن ۴۰۴ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور خواهد داشت. این اعداد و ارقام با گزارش قبلی که به ۴۰۵ اسب بخار و ۵۵۰ نیوتن متر اشاره داشت بسیار نزدیک است. علاوه بر این M۲ کامپتیشن با هر دو گیربکس دنده ای و دابل کلاچ عرضه خواهد شد. با باز کردن کاپوت یک میله استرات فیبرکربنی (استرس بار) مشابه آنچه در M۴ وجود دارد نمایان می شود. در یک پکیج سفارشی با نصب یک مجموعه کالیپر با ۶ پیستون و دیسک ترمزهایی با قطر ۴۰۰ میلی متر در جلو و کالیپرهای ۴ پیستونی و دیسک ترمزهایی با قطر ۳۸۰ میلی متر در عقب، قدرت توقف این خودرو افزایش می یابد. داخل کابین صندلی هایی با حمایت جانبی بالا و لوگوی نورانی M۲ وجود دارند.
یک عیب احتمالی M۲ کامپتیشن این است که وزن مدل کوپه آن از مدل فعلی بیشتر است. اصلاحات در سیستم خنک کننده برای این موتور که قدرت بیشتری دارد باعث افزایش وزن ۵۵ کیلوگرمی این خودرو شده است. ولی از آنجایی که قدرت و گشتاور موتور جدید ۳۹ اسب بخار و ۸۴ نیوتن متر بیشتر است، حتی با وجود این وزن اضافه عملکرد باز هم بهبود می یابد.
با توجه به اینکه EVO یک نشریه انگلیسی است، این اطلاعات لزوما در مورد بازارهای دیگر صدق نمی کند. با این حال احتمالا اگر بی ام و این مدل را در بازار امریکا عرضه کند تغییر زیادی در آن ایجاد نمی کند. بر اساس اطلاعات نشریه EVO هنگامی که فروش این خودرو در ماه جولای آغاز شود قیمت مدل کوپه از ۶۷.۳۱۲ دلار آغاز می شود. جهت مقایسه باید گفت قیمت مدل استاندارد M۲ در بریتانیا از ۵۳.۰۸۲ دلار آغاز می شود و قیمت مدل پایه آن با احتساب هزینه حمل ۵۴.۵۰۰ دلار در ایالات متحده است.
پیش بینی می شود M۲ کامپتیشن قبل از پایان ماه آوریل احتمالا در نمایشگاه خودروی پکن در ۲۵ آوریل رونمایی شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک