به گزارش ایران پلاک - ماسل کارها یا به عبارتی خودروهای عضلانی به دسته ای از خودروهای امریکایی گفته می شود که از اواسط دهه ۵۰ تا اواخر دهه ۷۰ میلادی تولید شدند. ویژگی بارز این خودروها ابعاد بزرگ و عضلانی و موتورهای پرحجم و پرقدرت آنها بود و مالکین آنها علاقه زیادی به شرکت در درگ های ۴۰۰ متر و مسابقات خیابانی داشتند. سریعترین این خودروها به طور میانگین شتاب صفر تا ۶۰ مایل در محدوده ۵.۰ تا ۶.۰ ثانیه و ۴۰۰ متر در محدوده ۱۳.۰ تا ۱۴.۰ ثانیه داشتند. شلبی کبرا ۴۲۷ و کوروت ۴۲۷ استینگری جزو سریعترین ماسل کارهای دهه ۶۰ بودند. ماسل کارها بر خلاف شتاب و قدرت خوبی که داشتند هندلینگ برجسته ای نداشتند و مصرف سوخت آنها نیز به خاطر موتورهای بسیار پر حجمی که داشتند طبیعتا بسیار بالا بود. حجم موتورهای این خودروها معمولا تا ۷.۰ الی ۸.۰ لیتر می رسید. از سال ۱۹۷۱ به بعد با پیدایش بحران نفتی در سال ۱۹۷۳ قدرت ماسل کارها به طور چشمگیری افت کرد و به همین دلیل دوران طلایی این خودروها دهه ۶۰ میلادی بود. البته این موضوع به این معنا نیست که در دهه ۷۰ هیچ ماسل کار مطرحی متولد نشد. هنوز هم بسیاری از افراد دوران اوج صنعت خودروی امریکا را در همین دوران یعنی دهه ۶۰ و ۷۰ می دانند زیرا اکثر خودروهای اسپرت امریکایی که در دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ میلادی ساخته شدند زیاد سریع و جذاب نبودند. خوشبختانه در سال های اخیر صنعت خودروسازی امریکا دوباره پیشرفت کرده است و با معرفی خودروهایی مانند کادیلاک CTS-V، کوروت ZR۱ و شلبی GT۵۰۰ دوران طلایی دهه ۶۰ و ۷۰ را دوباره زنده کرده است. در این مقاله ۷ ماسل کار مطرح دهه ۱۹۷۰ را به شما معرفی می کنیم.
۱ – فورد ماستنگ Boss ۳۰۲ مدل ۱۹۷۰
این خودرو قویترین ماستنگ آن دوران نبود زیرا این لقب به Boss ۴۲۹ تعلق دارد. اما Boss ۳۰۲ با موتور V۸ پنج لیتری با قدرت ۲۹۰ اسب بخار یک خودروی ارزان قیمت مناسب برای طبقات متوسط جامعه بود. از نظر بسیاری از مردم این خودرو تا حد زیادی کم اهمیت تلقی می شد. ماستنگ Boss ۳۰۲ یک ستاره پیست در مسابقات باشگاه خودروهای اسپرت امریکا نیز بود و امروزه این خودرو یکی از نمادین ترین مدل های ماستنگ در طول تاریخ است.
۲ – الدزمبیل ۴۴۲ مدل ۱۹۷۰
این خودروی بزرگ و تنومند مانند یک هیولا در خیابان خودنمایی می کرد. موتور V۸ این خودرو که ۷.۵ لیتر حجم داشت ۳۶۵ اسب بخار قدرت تولید می کرد و به اندازه کافی گشتاور داشت تا بتواند کره زمین را به گردش در آورد! در پکیج W۳۰ پنج اسب بخار به قدرت آن اضافه می شد و با یک گیربکس ۴ دنده دستی سفارشی، ۴۴۲ می توانست با همان سرعتی که تایرهای خود را دود می کرد مسیرهای درگ ۴۰۰ متر را طی کند!
۳ – شورولت شول SS ۴۵۴ مدل ۱۹۷۰
این خودروی نسبتا بی ادعا که از نظر بسیاری نهایت یک ماسل کار در این دوره کلاسیک است مجهز به موتور V۸ با حجم ۷.۴ لیتر بود که در نسخه LS۶ قدرت آن به ۴۵۰ اسب بخار می رسید. تنها ماموریت این خودرو این بود که هر خودروی دیگری را در مسیر مستقیم شکست دهد. این خودرو با گیربکس ۳ دنده اتوماتیک یا ۴ دنده دستی و با ضریب دیفرانسیل فوق العاده سنگین ۴.۳۳ به یک، جزو سریعترین خودروهای استاندارد سال ۱۹۷۰ بود.
۴ – پلیموت همی کودا کانورتیبل مدل ۱۹۷۱
در مورد این خودرو مطالب زیادی نوشته شده است بنابراین زیاد وارد جزئیات نمی شویم. سال ۱۹۷۱ آخرین سال تولید موتور افسانه ای ۴۲۶ همی بود و فقط ۱۱ دستگاه پلیموت همی کودا کانورتیبل با این موتور در سال ۱۹۷۱ تولید شد. این خودرو به شدت کمیاب و بیش از حد سریع بوده و ظاهر شگفت انگیزی دارد و یکی از با ارزش ترین ماسل کارها نیز محسوب می شود. این خودرو در مزایده های اخیر به قیمت ۳.۵ میلیون دلار فروخته شد.
۵ – پونتیاک فایر برد ترنز ام SD-۴۵۵ مدل ۱۹۷۴
هنگامی که پونتیاک اولین مدل SD-۴۵۵ را در سال ۱۹۷۳ معرفی کرد، بحران نفتی شوک شدیدی به امریکا وارد کرده بود و قوانین آلایندگی بسیار سفت و سخت شده بودند که به دنبال آن مدل ۱۹۷۴ این خودرو معرفی شد. به همین دلیل است که قدرت موتور V۸ این ترنز ام با حجم ۷.۵ لیتر تنها ۲۹۰ اسب بخار بود در حالی که چند سال قبل احتمالا بیش از ۴۰۰ اسب بخار قدرت داشت. با این حال در همان سال فورد مدل ماستنگ II را معرفی کرد که حتی گزینه ای با موتور V۸ نداشت! مسلما ترنز ام ۱۹۷۴ آخرین نمونه از ماسل کارهای بزرگ و کلاسیک و یک خودروی شکوهمند بود.
۶ – پونتیاک فایر برد ترنز ام SE مدل ۱۹۷۷
به هیچ وجه نمی توان بدون این خودرو فهرستی از ماسل کارهای دهه ۷۰ تهیه کرد زیرا این خودرو نمادین ترین خودروی امریکایی آن دوران است. برت رینولدز در فیلم Smokey and the Bandit با این خودرو امریکای جنوبی را دگرگون کرد و با اینکه قدرت موتور V۸ ۶.۶ لیتر ترنز ام ۱۹۷۷ تنها ۲۰۰ اسب بخار بود ولی باز هم به حد کافی قدرت داشت تا لاستیک های این خودرو را تبدیل به دود کند! ظاهر تهاجمی و پر زرق و برق ترنز ام ۱۹۷۷ باعث می شد عطش اسب بخار بیشتر مدام در وجود امریکایی ها جوش و خروش کند تا اینکه در دهه ۱۹۸۰ دوباره مدل های قدرتمند این خودرو بازگشتند.
۷ – داج Lil’ Red اکسپرس مدل ۱۹۷۸
ممکن است بعضی از افراد بگویند که یک وانت سزاوار حضور در این فهرست نیست اما این خودرو یک وانت معمولی نیست. داج Lil’ Red اکسپرس بیانگر اولین باری است که به یک وانت از دیدگاه یک خودروی کاری نگریسته نشد بلکه به عنوان خودرویی برای گشتن و پرسه زدن در خیابان ها تلقی شد. این خودرو دیفرانسیل عقب بود و ارتفاع پایین و رینگ های جذاب منیزیمی داشت و چیزی که بیشتر در مورد این خودرو اهمیت داشت این بود که برخلاف خودروها مشمول استانداردهای سرسخت آلایندگی نمی شد زیرا در کلاس وانت بارها طبقه بندی می شد. به همین دلیل موتور V۸ آن با حجم ۵.۹ لیتر در آن زمان که تمام موتورهای هشت سیلندر دیگر کمتر از ۲۰۰ اسب بخار قدرت داشتند ۲۲۵ اسب بخار قدرت تولید می کرد. گیربکس این خودرو ضرایب دنده بسیار سنگین و تهاجمی داشت که باعث می شد این وانت بتواند در مدت زمان حدود ۶.۵ ثانیه به ۶۰ مایل در ساعت دست یابد که برای آن دوران به هیچ وجه کند محسوب نمی شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک