به گزارش ایران پلاک - کمپانی خودروسازی فولکس واگن همچون یک قاتل سریالی برای دیگر شرکت‌های خودروسازی می‌ماند و تصمیمی برای توقف خود ندارد. این خودروساز آلمانی باوجود اینکه بازار دیزلی خود را به نوعی از دست داده و در ایالات متحده آمریکا یک تصویر بد از خود به نمایش گذاشته است، باز هم در ۳ ماهه اول سال جاری موفق به رکورد شکنی شده و یک عملکرد خارق العاده در زمینه فروش به نمایش گذاشته است.
طبق ادعای کمپانی خودروسازی فولکس واگن، این شرکت در ۳ ماهه اول سال جاری میلادی موفق به فروش تقریبا ۱.۵۳ میلیون دستگاه یا به طور دقیق، موفق به فروش ۱ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه در سراسر جهان شده است که تاکنون بی سابقه بوده و نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۷ میلادی، حدود ۵.۹ درصد افزایش پیدا کرده است که بیشترین میزان آن برای ماه مارس امسال و فروش ۵۸۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه بوده است که نسبت به ماه مارس ۲۰۱۷ میلادی، حدود ۵ درصد افزایش را تجربه کرده است.
شاید فروش کمپانی خودروسازی فولکس واگن در بازار اروپا و آمریکا مثل قبل نباشد و بعد از رسوایی بزرگ این شرکت به شدت افت کرده است، اما همچنان بازار بزرگ چین به استقبال بی نظیر خود از محصولات فولکس واگن ادامه می‌دهد و در ماه مارس امسال، حدود ۲۵۴ هزار و ۳۰۰ دستگاه از محصولات فولکس واگن در این کشور فروخته شده است، این درحالیست که برای ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی، آمار فروش فولکس واگن در کشور چین به چیزی حدود ۷۵۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه می‌رسد که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۸.۶ درصد افزایش پیدا کرده است.
محصولات پرفروش کمپانی خودروسازی فولکس واگن در کشور چین شامل "لاویدا"، "جتا" و "سانتانا" می‌شود که برخی از آنان به صورت اختصاصی برای کشور چین طراحی شده است، اما کلید موفقیت فولکس واگن در بازار ایالات متحده آمریکا، محصولات شاسی بلند این شرکت بوده است که در ماه مارس سال جاری افزایش ۱۷.۸ درصدی تجربه کرده‌اند. هرچند بازار اروپا هم در سه ماهه اول امسال افزایش فروش ۵.۶ درصدی برای فولکس واگن به همراه داشته است، اما فروش آن در ماه مارس کاهش پیدا کرده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک