به گزارش ایران پلاک -آمار فروش خودروهای سدان سایز متوسط در ماه مارس نشان می دهد که آمار فروش خودروهای سدان در مقایسه با خودروهای کراس اوور کمتر است و کراس اوور ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. در این بین اما تویوتا کمری با فروش ۳۵ هزار و ۲۶۴ دستگاه در صدر پر فروش ترین خودروهای سدان قرار دارد و از ابتدای سال تا کنون نیز توانسته است فروش بیش از ۹۰ هزار دستگاه را تجربه کند که موفقیت خوبی برای این خودرو و تویوتا است. پس از تویوتا کمری نیز هوندا آکورد و نیسان آلتیما قرار دارند که به ترتیب ۲۴ هزار و ۱۷۱ دستگاه و ۲۳ هزار و ۵۱۸ دستگاه فروش دارند.
همانطور که قبلا در خبرها آمده بود هوندا آکورد جدید در سال ۲۰۱۸ دچار مشکل فروش شده است و فروش خوبی ندارد و همین مورد سبب شده تا هوندا قطعات لازم برای ۱۰۴ روز مونتاژ هوندا آکورد را در انبارهای خود داشته باشد و این در حالی است که این عدد به طور متوسط برای سایر کمپانی ها ۷۰ روز است. هوندا همچنین مجبور شد تا برای همخوانی دادن تولید و تقاضای مدل آکورد، تولید این خودرو را برای ۱۱ روز متوقف کند. نیسان نیز به تازگی از مدل جدید آلتیما رونمایی کرده است و انتظار می رود که با ورود به بازار این خودرو نیز شاهد افزایش فروش نیسان باشیم.
خودروهای سدان ساخت آمریکا نیز پس از خودروهای ژاپنی قرار دارند و پر فروش ترین آنها به ترتیب فورد فیوژن با ۱۶ هزار و ۱۰۳ دستگاه فروش و شورولت مالیبو با ۱۴ هزار و۷۰۷ دستگاه فروش قرار دارند. پس از خودروهای آمریکایی نیز دو خودروی معروف کره ای یعنی هیوندای سوناتا و کیا اپتیما قرار دارند که فروش آنها نیز به ترتیب ۱۱ هزار و ۹۸ دستگاه و ۸ هزار و ۱۰ دستگاه در ماه مارس بوده است. پس از آنها نیز در رده های آخر به ترتیب ماه های فولکس واگن پاسات، مزدا ۶ و سوبارو لگاسی قرار دارند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک