به گزارش ایران پلاک - در حال حاضر مرسدس AMG GT در ۴ مدل مختلف به فروش می رسد که با مدل استاندارد GT Coupe شروع می شود و پس از مدل های S و C به مدل R ختم می شود. مسئله اینجاست که AMG مدلی را در نظر دارد که حتی از AMG GT R هم اندکی تهاجمی تر و اسپرت تر باشد.
توبیاس موئر، رئیس و مدیر عامل مرسدس AMG در گفتگو با نشریه Auto Express گفت:
« مرسدس AMG GT R از نظر قیمت و جایگاه بین پورشه ۹۱۱ GT۳ و GT۳ RS قرار دارد. ما در حال بهبود جزئی GT R هستیم تا برای رانندگی در پیست اندکی بهتر باشد. این خودرو اندکی سبکتر خواهد شد اما بیشتر یک نسخه مخصوص پیست برای لذت رانندگی در پیست است. ما درباره یک خودروی رقابتی مانند GT۳ یا GT۴ صحبت نمی کنیم بلکه بیشتر یک نسخه کلاب اسپرت مد نظر ماست. »
شایعاتی وجود داشته است مبنی بر اینکه AMG قصد ارائه یک نسخه خیابانی از مدل مسابقه ای GT۴ را دارد و شواهد تصویری از مدل آزمایشی GT R با آیرودینامیک تهاجمی تر نشان می دهد که در آفالترباخ اتفاقاتی در حال رخ دادن است. آیا این خودرو همان مدل کلاب اسپرت است؟
مدل GT R کلاب اسپرت که پیش بینی می شود زودتر از سال ۲۰۱۹ رسما معرفی نمی شود از قدرت بیشتری نسبت به GT R برخوردار خواهد شد. قدرت این خودرو حدود ۶۰۰ اسب بخار تخمین زده می شود، البته اگر AMG برای تولید این میزان قدرت از این موتور توئین توربو دلیل قانع کننده ای داشته باشد. گزینه استفاده از قطعات سبک وزن مانند پورشه GT۳ RS نیز روی میز است.
همچنان که منتظر تمام شدن مراحل توسعه پنجمین مدل از AMG GT هستیم باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که مهندسان مجنون AMG در آفالترباخ در حال تلاش برای احیای مدل Black Series هستند.
رئیس AMG در این باره گفت:
« روند توسعه مدل Black Series از AMG GT در حال پیشرفت است. مدتی طول می کشد ولی در حال حاضر روی این پروژه کار می کنیم. »
این مدل که پیش بینی می شود زودتر از سال ۲۰۲۰ وارد بازار نشود، ادامه راه نسخه های Black Series از مدل های SLS، C۶۳، SL۶۵، SLK۵۵ و CLK۶۳ را دنبال می کند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک