ایران پلاک در جولای ۲۰۱۶ آستون مارتین با همکاری ردبول ریسینگ از یک ابرخودرو رونمایی کردند که در واقع برگرفته از اتومبیل های مسابقات فرمولا وان بود. این سوپراسپرت که از موتور V12 بهره میبرد قادر بود به ضریب قدرت به وزن شگفت آور ۱:۱ دست پیدا کند. در ادامه آستون مارتین اعلام کرد در سال ۲۰۱۸ نسخه خیابانی این محصول یعنی AM-RB001 را روانه بازار خواهد کرد.
به گزارش اخبار خودرو ، کمتر از دو ماه پس از اعلام این مطلب توسط آستون مارتین مرسدس بنز نیز اعلام کرد که قصد تولید سوپراسپرتی بر اساس اتومبیل های فرمولا وان را دارد و از این محصول خود که قرار است یک نسخه جاده ای باشد، در نمایشگاه پاریس امسال رونمایی خواهد کرد.
بنابر این گزارش رقیب آلمانی AM-RB001 که مرسدس بنز AMG R50 نام دارد، در هفته های آینده در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶ رونمایی خواهد شد. نام این محصول به دلیل پنجاهمین سالگرد تاسیس AMG ، R50 گذاشته شده است.
همانند AM-RB 001، R50 نیز از فناوری های بکار رفته در مسابقات فرمولا وان استفاده خواهد کرد که مهمترین آنها پیشرانه هیبریدی است که از فصل ۲۰۱۴ مسابقات مذکور بر روی اتومبیل های تیم مرسدس نصب می‌شود. این پیشرانه در مجموع توانی معادل ۱۳۰۰ اسب بخار تامین می‌کند که در صورت استفاده از فیبرکربن و رسیدن به وزن ۲۹۰۰ پوند می‌تواند به ضریب وزن به قدرت ۱:۱ دست یابد. از این ۱۳۰۰ اسب بخار، ۱۰۰۰ اسب آن توسط پیشرانه بنزینی و مابقی توسط سه موتور الکتریکی تولید می‌شود که دوتای آنها در محور جلو و یکی مستقیم در محفظه گیربکس قرار دارد.
در تصویری که منتسب به AMG R50 می‌باشد شاهد ترکیبی همانند خودروهای مسابقات لمانز هستیم. سقف کاناپی شکل، کاپوت جلوی کوتاه و محفظه موتور پهن و بلند از جمله این ویژگی ها می‌باشد. ویژگی دیگری که قطعا این سوپراسپرت از آن برخوردار خواهد بود درب های گالوینگ است که یادآور افسانه هایی مانند ۳۰۰SL، C111 و C112 می‌باشد. این اتومبیل از آخرین فناوری مرسدس در آئرودینامیک بهره مند است که از آن جمله می‌توان به فلپ های جلو خودتنظیم شونده و اسپویلر عقب چندمنظوره اشاره کرد. این اسپویلر بر حسب وضعیت خودرو مانند نیاز به حداکثر سرعت یا قرار گرفتن در پیچ حالت خود را تغییر داده و در صورت لزوم مانند یک ترمز هوایی نیز عمل می‌کند.
گفته شده شتاب صفر تا صد R50 تنها دو ثانیه است که خب برای اثبات این ادعا باید تا رونمایی از آن در نمایشگاه پاریس و آزمودن آن در پیست های مسابقه صبر کرد.
منبع:اخبارخودرو - topspeed
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک