به گزارش ایران پلاک - شاید تا چند سال پیش هیچ کس باور نمی‌کرد که نام کیا بتواند در مقایسه با مرسدس بنز قرار گیرد. اما حالا در سال ۲۰۱۸ میلادی و با توجه به پیشرفت‌های اخیر کره‌ای‌ها در صنعت خودروسازی، این اتفاق افتاده است. کیا استینگر با توجه به ویژگی‌های فنی و ظاهری خود توانسته جا پای بزرگان بگذارد و خود را به عنوان یک محصول با کیفیت و جذاب مطرح کند. به همین دلیل، دست‌اندکاران کانال یوتیوب AutoTopNL در تازه‌ترین ویدئوی خود به مقایسه‌ی شتاب‌گیری مرسدس AMG C۴۳ و کیا استینگر GT پرداخته‌اند. شتاب‌گیری هر دو خودرو تا رسیدن به سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت ادامه می‌یابد و البته نتیجه‌ی حاصل کمی شوکه کننده است.
هر دو خودرو به پیشرانه‌ی شش سیلندر با دوتوربوشارژر مجهز هستند. پیشرانه‌ی ۳.۳ لیتری استینگر قادر به تولید ۳۶۵ اسب بخار قدرت و گشتاور ۵۱۰ نیوتن متر است، درحالی‌که مرسدس AMG C۴۳ از پیشرانه‌ای ۳ لیتری با قدرت ۳۶۲ اسب بخار و گشتاور ۵۲۱ نیوتن متر بهره‌ می‌برد. مشخصات فنی خودروها فاصله‌ی زیادی با یکدیگر ندارند و اگرچه به عنوان رقبای رسمی یکدیگر شناخته نمی‌شوند، اما قادرند رقابتی تنگاتنگ داشته باشند. تنها تفاوتی که احتمالا استینگر موجود در ویدئو با مرسدس بنز دارد، عدم بهره‌مندی از سیستم تمام چرخ محرک است. این سیستم با فناوری ۴Matic مرسدس بنز، به‌طور استاندارد در AMG C۴۳ عرضه می‌شود.
تفاوت دیگر این دو خودرو قیمت آن‌هاست. قیمت استینگر GT از ۳۸,۳۵۰ دلار برای مدل دیفرانسیل عقب آغاز می‌شود و در صورت سفارش مدل تمام چرخ محرک قیمت آن به بیش از ۴۱ هزار دلار می‌رسد که در مقایسه با مرسدس AMG C۴۳ حدود ۱۰ هزار دلار ارزان‌تر است. البته با سفارش آپشن‌های مختلف برای استینگر GT، قیمت آن می‌تواند به بیش از ۵۰,۰۰۰ دلار افزایش یابد.
در ویدئوی زیر ابتدا شاهد نمای دوربین از کیلومتر شمار دو خودرو هستیم که شتاب‌گیری هر دو را از حالت سکون تا رسیدن به سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت به تصویر می‌کشد. با مقایسه‌ی کیلومترشمارها مشخص می‌شود که مرسدس AMG C۴۳ به وضوح سریع‌تر از استینگر GT به سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، اما تفاوت شتاب دو خودرو زیاد نیست و بیش‌تری فاصله‌ی اعداد کیلومترشمارها حدود ۱۰ کیلومتر بر ساعت است. در اکثر مواقع استینگر تنها ۳ تا ۴ کیلومتر بر ساعت از مرسدس عقب است و این خود گواهی بر عملکرد فوق‌العاده‌ی این خودروی کره‌ای است و احتمالا در شرایط کنترل شده استینگر می‌تواند عقب‌افتادگی‌های خود را جبران کند.
با بررسی عملکرد دو خودرو، تشخیص برنده بسیار دشوار است. بدون شک برند AMG از لحاظ جایگاه بسیار بالاتر از کیا قرار دارد و با توجه به قیمت C۴۳ ویژگی‌های استاندارد بیش‌تری نسبت به استینگر دارد. با این حال اگر ملاک مقایسه را تنها بر اساس عملکرد و قیمت قرار دهیم، بدون شک استینگر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و می‌تواند رقیبی قدرتمند برای خودروهای رده بالا باشد. خصوصا به این دلیل که بدنه‌ی بزرگ‌تری نسبت به مرسدس کلاس C دارد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک