به گزارش ایران پلاک - درست چند هفته بعد از اینکه مرسدس مدل AMG GT R را به عنوان قویترین خودروی ایمنی فرمول یک معرفی کرد، پورشه نیز در حال معرفی یک خودروی ایمنی برای رقابت های استقامت جهانی است. پورشه ۹۱۱ توربو را به عنوان خودروی ایمنی رسمی تا سال ۲۰۲۰ انتخاب کرده است و به همین دلیل تا ۳ سال آینده این خودرو را در مسابقات استقامت لمنز خواهیم دید.
این مدل از ۹۱۱ توربو که تا حد زیادی بر اساس مدل استاندارد شکل گرفته است فقط اندکی تغییرات جزئی در آن اعمال شده است که با شرایط مورد نیاز برای یک خودروی ایمنی مطابقت داشته باشد. ۹۱۱ اکنون از یک چراغ سقفی، چراغ های چشمک زن در جلو و عقب و تجهیزات رادیویی داخل کابین، صندلی های مسابقه ای، کمربندهای ایمنی با ۶ نقطه اتصال و یک مانیتور برای نمایش سیگنال های پیست برخوردار است. مهندسان پورشه ترمز و سیستم تعلیق این خودرو را نیز دستکاری کرده اند تا برای استفاده در پیست بهینه باشند. ترکیب رنگ مشکی و قرمز ۹۱۱ یادآور مدل های مسابقه ای پورشه است.
پورشه ۱۱ خودروی ایمنی برای رقابت های استقامت لمنز تدارک دیده است. دو خودروی ۹۱۱ توربو در تمام دورهای رقابت استقامت به سرتاسر جهان سفر می کنند تا نقش خودروی ایمنی را ایفا کنند و به سه خودروی ایمنی دائمی در لمنز فرانسه محلق می شوند که آنها نیز ۹۱۱ توربو هستند. تعدادی از مدل های دیگر پورشه نیز در سرتاسر فصل مسابقات در پیست ها حضور دارند که برای پرسنل ایمنی و پزشکان هستند.
خودروی ایمنی پورشه ۹۱۱ توربو مجهز به رینگ های استاندارد ۲۰ اینچی همراه با تایرهای میشلین پایلوت اسپرت کاپ ۲ است و از موتور شش سیلندر باکسر ۳.۸ لیتری توئین توربو با قدرت ۵۴۰ اسب بخار و گشتاور ۷۱۰ نیوتن متر نیرو می گیرد. با این موتور شتاب صفر تا صد و حداکثر سرعت ۹۱۱ توربو به ترتیب ۳.۰ ثانیه و ۳۲۰ کیلومتر در ساعت است. رقابت های استقامت جهانی سال ۲۰۱۸ در پنجم ماه می در بلژیک و بخش برجسته آن یعنی رقابت ۲۴ ساعته لمنز از ۱۶ تا ۱۷ ژوئن آغاز می شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک