به گزارش ایران پلاک - مدل‌های الکتریکی آئودی اسپرت به‌زودی وارد خط تولید خواهند شد و احتمالا از فناوری به‌کاررفته در شاسی‌بلند مفهومی آئودی Q۸ اسپرت استفاده می کنند.
زمانی نه‌چندان دور، دورانی بر صنعت خودرو حاکم بود که خودروی الکتریکی تنها از نقطه‌نظر کاهش مصرف سوخت و در نتیجه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای آلاینده محیط زیست مورد توجه قرار می‌گرفت. با این حال فناوری در حال تغییر است و خودروسازان با توجه به کارایی سیستم‌های محرکه هیبریدی، توجه خود را به سمت کسب عملکرد بهتر از خودروهای اسپرت خود متمرکز کرده‌اند. هرچند عامل وزن به دلایل سخت‌افزاری نگران‌کننده به نظر می‌رسد؛ اما مزایای سیستم‌های محرکه برقی، افزایش وزن را جبران می‌کنند.
آئودی اسپرت آخرین برنامه‌های خود را برای تولید محصولات الکتریکی اعلام کرد و آنتونی گاربیس، مدیر محصول RS۵، طی نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۸ از پایان یافتن انتظار برای تماشای یک مدل جدید آئودی با لوگوی RS خبر داد؛ به نظر می‌رسد که این خودروی اسپرت جدید با ترکیب پیشرانه احتراق داخلی و موتور الکتریکی، نیروی مورد نیاز برای تطابق با ویژگی‌های اسپرت را فراهم می‌کند.

گاربیس در گفتگویی با خبرنگار کار باز (Car Buzz) طی نمایشگاه نیویورک گفت:

شما در آینده مدل‌های آئودی اسپرت را با سیستم محرکه برقی خواهید دید. ما در آینده نزدیک همه علاقه‌مندان به دنیای خودرو را هیجان‌زده می‌کنیم. شما به‌زودی مدل‌های آینده RS را مجهز به فناوری الکتریکی مشاهده می‌کنید و در آینده، مدل‌های ۴۸ ولتی نیز در خط تولید آئودی گسترش خواهند یافت.
گاربیس جزئیات بیش‌تری در مورد اولین مدلی که باید به سیستم محرکه الکتریکی مجهز شود، اعلام نکرد؛ اما با توجه به شاسی‌بلند موعود آئودی اسپرت، می‌توانیم فناوری جدید را در یک مدل مفهومی بسیار جذاب ببینیم. باید در نظر داشته باشیم که بخش اسپرت خودروساز اینگولشتات کمی بیش از یک سال پیش، خودروی مفهومی آئودی Q۸ اسپرت را با پیشرانه توربوشارژ ۳.۰ لیتری ۶ سیلندر بنزینی به‌عنوان بخشی از سیستم هیبریدی همراه با یک کمپرسور الکتریکی معرفی کرد. شاسی‌بلند مفهومی آئودی Q۸ اسپرت قادر است در مجموع ۴۷۶ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند و در زمان ۴.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد؛ درحالی‌که طی این مدت می‌تواند به بیشینه سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت برسد.

همان‌طور که برای خودروی آئودی R۸ شایعاتی درباره استفاده از پیشرانه ۲.۹ لیتری خورجینی ۶ سیلندر مجهز به توربوشارژ دوگانه گرفته‌شده از مدل‌های RS۴ و RS۵ مطرح است، به نظر می‌رسد که این کار به‌سادگی اتفاق نمی‌افتد. به گفته‌ی گابریس، آئودی R۸ یک خودروی مجهز به پیشرانه خورجینی ۱۰ سیلندر خواهد بود و این صحبت‌ها شایعاتی هستند که همیشه در زمان‌های نزدیک به معرفی یک مدل جدید خودرو پراکنده می‌شوند. عکس‌های جاسوسی نشان می‌دهند که خودروی سوپراسپرت مجهز به پیشرانه تنفس طبیعی، بازطراحی و تجدید نظر شده است؛ اما بعضی افراد در این باره می‌گویند که آئودی قصد دارد نسخه ویژه GT از مدل نسل اول آن را به خط تولید بازگرداند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک