به گزارش ایران پلاک - آلفارومئو با ورود مدلهای استلویو و جولیا به جمع محصولات خود به موفقیت بیشتر برند خود کمک کرده است. مدل های Quadrifoglio ستاره های عملکرد آلفارومئو هستند. حتی اگر این مدل ها فروش عظیمی نداشته باشند، به میراث آلفارومئو در زمینه تولید خودروهای سریع تداوم می بخشند.
تیم نشریه Motor۱ در ایتالیا این دو خودروی سدان و SUV را در یک درگ ۴۰۰ متر در برابر هم قرار داده است. نسخه های کوادریفوگلیو از این دو خودرو مجهز به موتور V۸ توئین توربو با حجم ۲.۹ لیتر هستند که ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. تفاوت عمده این دو خودرو در نحوه انتقال قدرت این موتور به چرخها است زیرا در جولیا قدرت آن فقط به دو چرخ عقب ولی در استلویو به هر ۴ چرخ منتقل می شود. البته با اینکه استلویو در زمینه لانچ و چسبندگی برتر است، جولیا نیز برتری خود را با ۱۵۰ کیلوگرم وزن سبکتر نشان می دهد.
تست درگ بین این دو خودرو در یک روز سرد که دمای هوا ۰ درجه سانتی گراد بوده انجام شده است و این دو خودرو قبل از تست اصلی چندین بار تست شده بودند. نکته جالب اینجاست که به علت مرطوب بودن سطح زمین رانندگان تصمیم گرفتند از سیستم لانچ کنترل خودروها استفاده نکنند زیرا باعث کندتر شدن آنها می شد. در پایان فیلم تایم های ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر و ۴۰۰ متر هر دو خودرو با دقت سه رقم اعشار اعلام می شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک