به گزارش ایران پلاک - جگوار I-Pace اولین خودروی کاملا الکتریکی تولید سری جگوار است که رقیب واقعی تسلا مدل X است. پیشرانه جگوار I-Pace به کمک دو موتور الکتریکی مجموعا ۳۹۴ اسب بخار قدرت و ۶۹۴ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. یکی از این موتورها در محور جلو و دیگری در محور عقب نصب شده است. یک باتری لیتیوم یون با ظرفیت ۹۰ کیلووات ساعت بین دو محور و در ارتفاع پایینی قرار گرفته است که باعث می شود تقسیم وزن این خودرو ۵۰/۵۰ باشد و مرکز ثقل پایینتری داشته باشد. شتاب ۰ تا ۶۰ مایل این خودرو ۴.۰ ثانیه تخمین زده شده است.
جگوار I-Pace را به بهترین شکل ممکن می توان با مدل پایه تسلا X مقایسه کرد که بردی معادل ۳۸۱ کیلومتر دارد گرچه مدل ۱۰۰D بردی معادل ۴۷۴ کیلومتر دارد. شتاب تسلا X مدل P۱۰۰D از صفر تا ۶۰ مایل ۲.۹ ثانیه است اما شتاب مدل ۱۰۰D و مدل پایه به ترتیب ۴.۷ و ۴.۹ ثانیه تخمین زده شده است.
شارژ کردن I-Pace با شارژر سریع ۱۰۰ کیلووات برق مستقیم تا ظرفیت ۸۰ درصد باتری حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد. با جعبه دیواری ۲۳۰ ولتی این میزان شارژ به ۱۰ ساعت زمان نیاز دارد. جگوار برای بهبود نرم افزار کنترل انرژی باتری و فناوری های سیستم سرگرمی، به روز رسانی های نرم افزاری بی سیم را برای این خودرو فعال کرده است. این خودرو با سه رده تجهیزاتی S، SE و HSE عرضه خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک