به گزارش ایران پلاک به نقل از معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: مدیریت و رفتارهای چندگانه مراکز معاینه فنی خودرو را دچار مشکل کرده است.
«احمد افضلی» ، اظهار کرد: هم‌اکنون 9 مرکز معاینه فنی خودرو در مناطق مختلف کرج فعالیت دارند.
وی ادامه داد: در هر یک از این مراکز یک نماینده از محیط‌زیست، یک نماینده از شهرداری و یک نماینده از پلیس راهنمایی و رانندگی مستقر هستند.
افضلی خاطرنشان کرد: متأسفانه بسیاری از این مراکز به‌علت مدیریت و رفتار چندگانه با مشکل مواجه شده و وظایف محوله خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.
وی افزود: براساس اعلام پلیس، معاینه فنی بیش از 90 درصد خودروهای استان دچار اشکال است و به‌درستی انجام نمی‌شود.
این مسئول توضیح داد: هم‌اکنون به‌علت برخی اختلافات پیش آمده از جمله صدور برچسب معاینه فنی از سازمان شهرداری‌های تهران، پلیس راهور از جریمه خودروهای دودزا سرباز می‌زند.
وی ادامه داد: چون پلیس راهور یکی از اعضای کمیته معاینه فنی خودروهاست باید به وظیفه خود مبنی بر متوقف کردن و جریمه خودروهای دودزا و آلاینده محیط‌زیست اقدام کند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج افزود: برای دخالت پلیس و جریمه خودروهای دودزا و فاقد کیفیت که به آلودگی هوا منجر می‌شوند، لازم است که موضوع معاینه فنی مشخص شود.
وی یادآور شد: طبق قانون نمی‌توان خودرویی را که برگه معاینه فنی دارد، به‌علت نقص و دودزا بودن جریمه کرد بنابراین تکلیف این موضوع باید سریع‌تر مشخص شود.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک