به گزارش ایران پلاک - ایران خودرو که در اوایل به نام ایران ناسیونال شناخته می‌شد، در حال حاضر با نام مختصر IKCO به فعالیت خود ادامه می‌دهد. ایران خودرو در سال ۱۳۴۱ شمسی توسط برادران خیامی با سرمایه مالی ۱۰۰ میلیون ریال بنیانگذاری شد که باعث شده در حال حاضر تبدیل به مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی کشور شود. هرچند گروه صنعتی ایران خودرو علاوه بر تولید وسایل نقلیه سبک وزن، در قالب ایران خودرو دیزل به تولید وسایل نقلیه سنگین وزن هم مشغول است که در مجموع به طور سالیانه چیزی حدود ۵۵۰ هزار دستگاه تولیدی داشته و محصولات خود را به مشتریان عرضه می‌کند.
گروه صنعتی ایران خودرو در ابتدا کار خود را با تولید اتوبوس آغاز کرد که شاسی آنان از آلمان وارد می‌شد و در کشور به مونتاژ می‌رسید، اما در سال ۱۳۴۵ شمسی با شرکت روتس انگلستان وارد همکاری شد و نتیجه این همکاری، منجر به تولید خودروی روتس آرو یا هیلمن هانتر شد که در بازار کشور تحت عنوان پیکان معرفی شده و در خاطرات هر ایرانی جا خوش کرده است.
در تاریخچه محصولات ایران خودرو، اول از همه خودروی معروف پیکان دیده می‌شود که از سال ۱۳۴۶ میلادی و یکسال بعد از انعقاد قرارداد، تولید آن در سایت‌های ایران خودرو آغاز شد و در مدل‌های مختلف "دو لوکس"، "کار لوکس"، "جوانان" و "تاکسی" با حجم‌های موتور ۱۶۰۰، ۱۷۲۰ و ۱۸۰۰ سی سی در اختیار مشتریان قرار گرفت.
از سال ۱۳۴۸ و با در نظر گرفتن نیازهای جامعه، شرکت ایران خودرو یا در قدیم "ایران ناسیونال" به تولید نسخه "وانت" پیکان مشغول و تا سال ۱۳۵۷ به فعالیت خود با این برند ادامه داد، اما در سال ۱۳۵۷ تولید هیلمن ۲ آغاز شد تا تنوع محصولات ایران خودرو بیشتر شود و حدود ۱۰ سال دیگر به فعالیت خود با برندهای مذکور ادامه دهد، تا اینکه بالاخره در سال ۱۳۶۹ پای محصولات پژو به بازار کشور باز شد و اولین خودروی پژو ۴۰۵ در مدل‌های GL و GLX با موتور ۱۵۸۰ سی‌سی تولید شد و در سال ۱۳۷۴ شمسی، مدل‌های بیشتر این خودرو با موتور جدید ۲۰۰۰ به خط تولید اضافه شد.
در سال ۱۳۷۶ با هدف تولید یک خودروی سواری محور عقب، پژو RD با موتور ۱۶۰۰ سی سی و در مدل‌های RDi و RDX به خط تولید اضافه شد و یکسال بعد از آن، خودروی محبوب و گل سرسبد ایران خودرو، یعنی پژو پارس با موتورهای ۱۸۰۰ سی‌سی، موتور ۲۰۰۰ سی‌سی و در مدل‌های ELX و سفارشی تولید شد.
اولین پروژه ملی ایران خودرو در سال ۱۳۷۹ کلید خورد و تولید آزمایشی سمند X۷ با موتور ۱۸۰۰ سی‌سی آغاز شد که دارای سیستم پاشش سوخت انژکتوری بوده و با کسب موفقیت، در مدل‌های LX و سفارشی به صورت آزمایشی تولید شد.
در سال ۱۳۸۰ و همزمان با افتتاح خط تولید سمند با حضور رئیس جمهور وقت، تولید خودروی کم مصرف و محبوب پژو ۲۰۶ با موتورهای ۱۴۰۰ سی سی و ۱۶۰۰ سی‌سی در تیپ‌های ۲، ۳، ۵ و ۶ با جعبه دنده اتوماتیک آغاز شد که در حال حاضر تنها تیپ ۲ و تیپ ۵ از سوی ایران خودرو عرضه می‌شود.
با موفقیت چشمگیر پژو ۲۰۶ در بازار کشور، گروه صنعتی ایران خودرو به فکر تولید یک نسخه سدان و تامین نیاز خانواده‌ها افتاد و نتیجه آن در سال ۱۳۸۴، تولید پژو ۲۰۶ صندوقدار بود که این نسخه هم توانست به محبوبیت و فروش بسیار بالایی دست پیدا کند.
بعد از این سال، به ترتیب در سال ۱۳۸۵ خودروی پژو RD با نام جدید "روا" و همچنین سوزوکی گرند ویتارا با پیشرانه ۲۴۰۰ سی‌سی وارد خط تولید و مونتاژ شد، در سال ۱۳۸۶ رنو تندر ۹۰ و همچنین سمند سورن وارد خط تولید شد، در سال ۱۳۸۷ واردات پژو ۴۰۷ آغاز شد که به خاطر طراحی بسیار ضعیف خود نتوانست فروش خوبی داشته باشد، در سال ۱۳۸۹ خودروی هاچ‌بک پژو ۲۰۷i با موتور چهار سیلندر TU۵ تولید شد، در سال ۱۳۹۱ خودروی رانا تولید شد و در آخرین تحرکات ایرانخودرو، در سال ۱۳۹۳ شاهد طراحی و ساخت وانت آریسان، تندر پیکاپ و همچنین خودروی دنا بودیم که در حال حاضر تمامی آنان به مشتریان عرضه می‌شود، هرچند در فضای پس از برجام، گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد بار دیگر همکاری خود را با شرکت پژو از سر گرفته و برخی از محصولات پژو را در وارد سایت ایکاپ کند.
ایران خودرو اما در طول تحریم ها ضربات زیادی خورد و پژو علی رغم قراردادی که داشت، ایران خودرو را در تولید محصولاتش تنها گذاشت و باعث افت چشمگیر کیفیت محصولات این شرکت شد. اگرچه پژو بعد از برجام غرامتی به ایران خودرو پرداخت ولی در طول عدم حضور آن افت کیفیت محصولاتی چون پژو ۲۰۶ محسوس بود. در زمان تحریم ها، ایران خودرو با شرکت هایی نظیر دانگ فنگ و یا هایما چین وارد قرارداد شد و خودروهایی چون دانگ فنگ اچ۳۰ کراس و یا هایما S۷ را وارد بازار کرد.
حال ایران خودرو طی قراردادی در حال تولید پژو ۲۰۰۸ با همکاری شرکت پژو است و قرار است پژو ۳۰۱ را نیز به زودی راهی خط تولید خود کند. پژو ۵۰۸ نیز به صورت کامل به کشور وارد شده اما مشخص نیست تصمیم ایران خودرو و پژو برای عرضه نسل جدید پژو ۵۰۸ به بازار چیست.
در کنار این خودروها، ایران خودرو همکاری نسبتاً محدودی با رنو نیز دارد و تنها محصول رنو تندر ۹۰ را روی خط خود تولید می کند اما بیشتر همکاری رنو در ایران با مجموعه سایپا است. خودروهایی چون رنو ساندرو نیز توسط پارس خودرو تولید می شوند. لازم به ذکر است که در مدت محدودی ایران خودرو رنو کپچر را نیز به صورت کامل وارد و عرضه می کرد.
ایران خودرو در طی سالیان متوالی بزرگ ترین خودروساز داخلی بوده و اگرچه خروج پیکان از خط تولید این شرکت، گاو شیرده این خودروساز را حذف کرد و جایگاه آن به پراید سایپا رسید، اما ایران خودرو سعی کرد تا با عرضه محصولاتی همچون سمند و دنا و یا شرکای چینی جدید خود، تنوع را به خط تولید خود برگرداند و بتواند به تیراژ بالایی در هر سال دست پیدا کند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک