امشب طی مراسمی خاص، از نسخه ۲۰۱۹ کیا اپتیما رونمایی شد. اپتیما که در بازار کره جنوبی با نام K۵ شناخته می‌شود، در نسخه جدید خصوصا در نمای جلو جراحی پلاستیک گسترده‌ای را متحمل شده است؛ به‌طوریکه جلوپنجره مشبک جای خود را به تیغه‌های فرورفته‌ای داده که شباهت بسیاری با جلوپنجره پانامریکانا مرسدس بنز دارد. همچنین فرم و گرافیک چراغ‌ها -چه در جلو چه در عقب- تغییر کرده‌اند.
حجم بیشتر دیفیوزر عقب، تغییر شکل رینگ و نیز مه شکن جلو، بخش دیگری از بروزرسانی‌های این خودرو به شمار می‌رود. البته لازم به ذکر است که فرم کلی و استایل اصلی اپتیما حفظ شده و تنها به تغییراتی اندک اما تاثیر گذار، بسنده شده است.
داشبورد تفاوت خاصی با نمونه ۲۰۱۸ ندارد؛ البته فرم فرمان دوباره به حالت قبل بازگشته و دیگر از فرمان D شکل خبری نیست، همچنین گرداگرد دکمه استارت/استاپ با یک نوار کرومی تزیین شده است. هنوز جزییاتی از پیشرانه و سیستم انتقال قدرت این خودرو منتشر نشده اما به نظر می‌رسد که نسخه ۲۰۱۹ اپتیما از همان پیشرانه ۲ لیتری توربو با قدرت ۱۸۰ اسب بخار یا ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی با توان ۱۳۸ اسب بخار استفاده خواهد کرد که هر دو پیشرانه می‌توانند با جعبه دنده‌ ۶ سرعته اتوماتیک جفت شوند.
باتوجه به حجم اصلاحات انجام گرفته، می‌توان حدس زد که به احتمال قوی نسخه ۲۰۱۹ اپتیما، تنها یک فیس‌لیفت محسوب می‌شود و نمی‌توان آن را تغییر نسل یا به عبارت بهتر «نسل پنجم» نام‌گذاری نمود.
منبع: مجله سرعت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک