به گزارش ایران پلاک - هنگامی که بی ام و مدل X۲ را معرفی کرد قیمت مدل استاندارد xDrive۲۸i با سیستم انتقال قدرت ۴ چرخ محرک ۳۹.۳۹۵ دلار بود. اما عرضه یک نسخه ارزان تر از X۲ مدتها در دست بررسی بود و اکنون جزئیات جدید حاکی از آن است که یک نسخه دیفرانسیل جلو با نام sDrive۲۸i به جمع مدل های X۲ اضافه خواهد شد که وقتی چند هفته بعد وارد بازار شود قیمت آن ۲ هزار دلار ارزان تر از نسخه ۴ چرخ محرک است.
قیمت X۲ sDrive۲۸i از ۳۷.۳۹۵ دلار شروع شده و از همان موتور ۲.۰ لیتری توربو با قدرت ۲۲۸ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر نیرو می گیرد. گیربکس ۸ دنده اتوماتیک آن نیز با مدل ۴ چرخ محرک یکسان است. مصرف سوخت مدل دیفرانسیل جلو اندکی کمتر از نسخه دو دیفرانسیل است. مصرف سوخت مدل sDrive و xDrive در سیکل ترکیبی به ترتیب ۹.۰ و ۹.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است.
تولید این خودرو از این ماه آغاز می شود ولی عکس های جاسوسی نشان می دهند که بی ام و در حال آزمایش نسخه قویتری با نام M۳۵i از X۲ با قدرت بیش از ۳۰۰ اسب بخار است. البته X۲ تنها مدل بی ام و نیست که قیمت آن کاهش می یابد زیرا این خودروساز یک مدل ارزان تر از X۳ با نام sDrive۳۰i نیز معرفی کرده است که ۴۱.۹۹۵ دلار قیمت دارد و ۱۶۵۰ دلار ارزان تر از مدل ۴ چرخ محرک X۳ است. موتور این خودرو از نوع ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ با قدرت ۲۴۸ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر است. این نسخه دیفرانسیل جلو از X۳ از رقبایی مانند آئودی Q۵ که تنها با سیستم انتقال قدرت ۴ چرخ محرک به فروش می رسند ارزان تر است.
عکس های جاسوسی بیانگر این است که به زودی یک نسخه الکتریکی از X۳ معرفی می شود که احتمالا iX۳ نامیده می شود که هر دو مدل پلاگین هایبرید و کاملا الکتریکی آن در حال آزمایش در آب و هوای برفی مشاهده شده اند. این دو مدل الکتریکی از X۳ در اواخر سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهند شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک