به گزارش ایران پلاک - شرکت فورد در امریکای شمالی برای یک مشکل خطرناک فراخوان عمده ای اعلام کرده است. طبق این بیانیه رسمی، این مشکل فنی که توسط فورد شناسایی شده مربوط به ناتوانی پیچ غربیلک فرمان در حفظ نیروی گشتاور است. به مرور زمان احتمال دارد این پیچ شل شود و غربیلک فرمان از ستون فرمان جدا شود!
بعد از اینکه فورد خبر مربوط به دو تصادف را دریافت کرد که در یکی از آنها راننده در اثر از دست دادن هدایت خودرو آسیب دیده بود، این فراخوان را اعلام کرد. در مجموع در امریکای شمالی ۱.۳۷۸.۶۳۷ دستگاه فورد فیوژن و لینکلن MKZ که مدل های ساخته شده بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ هستند دچار این مشکل هستند و شامل این فراخوان می شوند.
شماره ارجاع فورد برای این فراخوان ۱۸S۰۸ است. فورد درباره جزئیات حل این مشکل گفت:
« نمایندگی ها به صورت رایگان پیچ غربیلک فرمان این خودروها را با یک پیچ درازتر که استحکام بیشتری داخل رزوه ها دارد تعویض می کنند و از چسب نایلونی بزرگتر برای حفظ صحیح نیروی گشتاور و جلوگیری از شل شدن پیچ استفاده می کنند. »
علاوه بر این حدود ۶ هزار دستگاه فورد فیوژن و فوکس به خاطر مشکل فرسایش زود هنگام دیسک کلاچ که منجر به ترک خوردن لایه خارجی صفحه فشاری کلاچ و حرارت بیش از حد اندازه می شود فراخوان خواهند شد. اگر احیانا روغن گیربکس نیز نشتی پیدا کند، این نقص فنی منجر به آتش سوزی در محفظه موتور خواهد شد.
این دومین مشکل جدی ایمنی در کمتر از ۱ ماه است که توسط فورد اعلام می شود. در ماه فوریه، فورد یک اخطار ضروری به مالکین مدل رنجر داد و از آنها درخواست کرد که از رانندگی با خودروهایشان خودداری کرده و فورا برای تعمیرات با نمایندگی ها تماس بگیرند.
در کل ۳۳.۴۲۸ دستگاه فورد رنجر شامل فراخوان برای حل مشکل ایربگ های تاکاتا شده اند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک