به گزارش ایران پلاک - معمولا وقتی صحبت از تویوتا پریوس می شود کسی به سرعت و شتاب فکر نمی کند بلکه به مصرف سوخت و آلایندگی و نیروی الکتریسیته و مانند آن فکر می کند زیرا هدف از تولید این خودرو نیز همین مسائل بوده است. نسل چهارم پریوس که وارد ایران نیز شده است در سال ۲۰۱۵ رونمایی شد. نیروی محرکه این خودرو از یک موتور ۱.۸ لیتری بنزینی و دو موتور الکتریکی تشکیل شده است که مجموعا ۱۲۱ اسب بخار قدرت تولید می کنند. پریوس مجهز به گیربکس CVT است.
ضریب آیرودینامیک نسل چهارم پریوس رقم عالی ۰.۲۴ cd است. در این نسل پریوس علاوه بر وزن سبکتر، پیشرفت های قابل توجهی در فناوری باتری، موتور الکتریکی و موتور بنزینی صورت گرفته است تا مصرف سوخت آن به طور چشمگیری کاهش پیدا کند. مصرف سوخت ترکیبی پریوس ۴.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است.
پریوس حدود ۱.۵ تن وزن دارد و قدرت آن تنها ۱۲۱ اسب بخار است. شتاب صفر تا صد پریوس ۱۰.۶ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۸۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. مسلما کسی از این خودرو با این وزن زیاد و قدرت نه چندان بالا انتظار عملکرد سریعی ندارد ولی در این فیلم قصد داریم ببینیم اوج توانایی پریوس در یک مسیر خلوت و باز چقدر است. آیا می تواند به حداکثر سرعت اعلامی خود دست یابد؟ آیا کابین آن در سرعت های بالا پر سر و صدا است؟ آیا در سرعت های بالا از تعادل کافی برخوردار است؟ آیا کیلومتر شمار دیجیتالی پریوس دقیق است؟ این ها سوالاتی هستند که با دیدن این فیلم به جواب آنها می رسید.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک