به گزارش ایران پلاک - باز هم کیا استینگر! باز هم درگ! ظاهرا باز هم محصول جدید کیا موتورز غوغایی به پا کرده است! این بار نشریه استرالیایی Motoring یک تست درگ بین دو خودرو برگزار کرده است که هیچ وجه اشتراکی بین آنها وجود ندارد جز اینکه هر دو آرم GT دارند! کیا استینگر GT در برابر فورد موستانگ GT! یکی از آنها سدان کوپه ۴ در و دیگری یک کوپه اسپرت شناخته شده امریکایی! جنگ کره و امریکا! البته نه از نوع هسته ای بلکه از نوع خودرویی!!
هر دوی آنها قیمت تقریبا یکسانی دارند ولی از نظر فنی بسیار متفاوت هستند. استینگر مجهز به موتور V۶ توئین توربو با حجم ۳.۳ لیتر با قدرت ۳۶۵ اسب بخار و گشتاور ۵۱۰ نیوتن متر است. این قدرت به هر ۴ چرخ آن منتقل می شود. بر خلاف کیا، فورد از موتور V۸ تنفس طبیعی ۵.۰ لیتری نیرو می گیرد که ۴۱۰ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد. قدرت فورد تنها به چرخ های عقب آن منتقل می شود. شتاب صفر تا صد کیا و فورد به ترتیب ۴.۹ و ۴.۸ ثانیه اعلام شده است. هر دو خودرو مجهز به سیستم لانچ کنترل هستند. وزن موستانگ نیز کمتر از استینگر است.
بنابراین دو خودرو در برابر هم قرار می گیرند که یکی از آنها سبک تر و قوی تر است و شتاب اعلامی بهتری دارد. تنها برتری کیا به فورد لانچ بهتر به خاطر سیستم ۴ چرخ محرک آن است. آیا به نظر شما لانچ بهتر کیا می تواند جبران وزن بیشتر و قدرت کمتر آن را بکند؟ مسلما اگر به جای درگ از حالت سکون، تست رولینگ (در حال حرکت) انجام شده بود به احتمال زیاد موستانگ برنده رقابت بود، ولی در تست از حالت سکون شرایط به کلی فرق دارد. اگر دوست دارید نتیجه این درگ و تایم های ۴۰۰ متر آن را ببینید این فیلم را تماشا کنید.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک