به گزارش ایران پلاک - فراری در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ رسما از ۴۸۸ پیستا رونمایی کرده است. این خودرو نسخه فوق اسپرت ۴۸۸ با همان حجم ۳.۹ لیتر ولی ۷۲۰ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور است. ۴۸۸ پیستا تنها ۱۲۸۰ کیلوگرم وزن دارد. قدرت و گشتاور مهیب این موتور از طریق گیربکس ۷ دنده دو کلاجه به چرخهای عقب منتقل می شود.
شتاب ۰ تا ۱۰۰ و ۰ تا ۲۰۰ کیلومتر این خودرو به ترتیب ۲.۸۵ و ۷.۶ ثانیه اعلام شده است و حداکثر سرعت آن ۳۳۹ کیلومتر در ساعت است. موتور این خودرو در اصل برگرفته از موتور مدل مسابقه ای ۴۸۸ Challenge Car است. شاتون های تیتانیومی، منیفولدهای دود از جنس آلیاژ اینکونل، مسیرهای ورودی هوا از جنس فیبرکربن و فلایویل و میل لنگ سبک وزن از مواردی هستند که باعث افزایش قدرت ۵۰ اسبی این خودرو در مقایسه با مدل عادی شده اند.
این خودرو شاهکار آیرودینامیک است و فراری دیفیوزرهای زیر بدنه و دیفیوزر عقب آن را از مدل های مسابقه ای فراری قرض گرفته است. در مجموع ۴۸۸ پیستا می تواند ۲۰ درصد نیروی دانفورس بیشتر نسبت به مدل عادی ۴۸۸ تولید کند.
از دیگر موارد برجسته در این خودرو می توان به ضربه گیرهای مغناطیسی، دیفرانسیل الکتریکی و سیستم کنترل زاویه انحراف عرضی اشاره کرد که باعث بهبود هندلینگ و تعادل خودرو در سرعت های بالا می شوند. استفاده از رینگ های ۲۰ اینچی فیبر کربنی، سپرهای از جنس کربن، کاور موتور از جنس کربن و مواد سبک وزن دیگر باعث شده تا وزن این خودرو حدود ۹۰ کیلوگرم نسبت به مدل عادی ۴۸۸ کاهش یابد. هنوز درباره قیمت این خودرو چیزی اعلام نشده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک