به گزارش ایران پلاک - شرکت خودروسازی جک یا جی‌ای‌سی که محصولات آن توسط کرمان موتور در داخل کشور عرضه می‌شود، به تازگی از یک خودروی سدان تمام الکتریکی تحت عنوان iEV A۵۰ رونمایی کرده است که با مجموعه باتریهای قدرتمند خود، می‌تواند محدوده حرکت ۵۰۰ کیلومتری داشته باشد، هرچند شرکت خودروسازی جک اعلام کرده است که در ماه آوریل امسال، محصول جدید خود را در نمایشگاه اتومبیل پکن چین به نمایش عمومی خواهد گذاشت.
اول از همه برای طراحی و توسعه این سدان، طراحان جک از طول کلی ۴۵۹۰ میلی متری، عرض ۱۷۶۵ میلی متر، ارتفاع ۱۴۹۰ میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور ۲۷۱۰ میلی متری استفاده کرده‌اند که بر روی پوسته آن، می‌توان شاهد یک طراحی ظاهری بسیار خوب و جذاب بود که در داخل کابین و نمای جلوی اتومبیل بیشتر از همه به چشم می‌آید، اما نمای عقب اتومبیل اندکی ساده طراحی شده و همچنین قالب گیری هدایت کننده‌های هوا در طراف سپر، باعث شده تا زیبایی کلی اتومبیل تحت تاثیر قرار گیرد، اما در مجموع طراحی جلو و داخل کابین بسیار جذاب و پیشرفته طراحی شده است.
مهم‌تر از طراحی ظاهری، بخش فنی اتومبیل خواهد بود که در این قسمت شرکت خودروسازی جک با استفاده از موتور الکتریکی ۱۵۰ اسب بخاری می‌تواند به سقف سرعت ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت برسد و همچنین با استفاده از مجموعه باتری‌های قدرتمند ۶۰ کیلووات ساعت، باعث شده تا حداکثر محدوده حرکت اتومبیل با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، به رقم قابل توجه ۵۰۰ کیلومتر برسد، هرچند منابع خبری مدعی هستند که در عمل، محدوده حرکت اتومبیل با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، شاید به رقم ۴۰۰ کیلومتر برسد که باز هم قابل توجه خواهد بود.
علاوه بر این، شرکت خودروسازی جک برای کسانی که به فکر ذخیره کردن سرمایه خود هستند و همچنین نیاز چندانی به محدوده حرکت بالا ندارند، مجموعه باتری‌های ضعیف‌تر ۴۷ کیلووات ساعت را در نظر گرفته است که با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، می‌تواند محدوده حرکت ۳۳۰ کیلومتر داشته باشد که برای سفرهای درون شهری و یا سفرهای برون شهری با فاصله کوتاه مناسب خواهد بود.
باتری‌های اتومبیل که در قسمت عقب بدنه جاسازی شده است، مجهز به شارژرهای سریع بوده و می‌تواند در عرض تنها ۱.۵ ساعت، حدود ۸۰ درصد از ظرفیت کلی خود را شارژ کند. علاوه بر این، شرکت خودروسازی جک اعلام کرده است که خودروی الکتریکی جدید خود را به یک صفحه نمایشگر ۱۰.۴ اینچی همانند محصولات تسلا، سیستم مانیتورینگ با دوربین‌های ۳۶۰ درجه، سیستم ورود بدون کلید، کروز کنترل، سیستم نظارت بر فشار باد لاستیک‌ها، قطعات تزئینی آلومینیومی، روکش‌های چرمی صندلی‌ها و... مجهز کرده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک