به گزارش ایران پلاک - آئودی TT یک خودروی اسپرت ۲ در است که به صورت کوپه و رودستر تولید می شود. نسل اول TT در سال ۱۹۹۸ معرفی شد. هدف آئودی از تولید TT رقابت با خودروهایی مانند مرسدس بنز SLK، بی ام و Z۴ و پورشه باکستر بود.
نسل دوم TT در سال ۲۰۰۶ معرفی شد و در همین نسل بود که برای اولین مدل قدرتمند TT-RS معرفی شد. TT-RS اولین بار در سال ۲۰۰۹ معرفی شد و طراحی و مهندسی آن توسط بخش کوآترو انجام شد. این خودرو مجهز به موتور ۲.۵ لیتر ۵ سیلندر توربوشارژ با قدرت ۳۴۰ اسب و گشتاور ۴۵۰ نیوتن متر بود. با توجه به اینکه این خودرو مجهز به سیستم ۴ چرخ محرک بود و گشتاور بالایی نیز داشت شتاب صفر تا صد آن رقم باورنکردنی ۴.۵ ثانیه بود!
نسل سوم آئودی TT در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و همراه با آن نسل دوم TT-RS در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. موتور این خودرو ارتقا یافت و قدرت و گشتاور آن به ترتیب به ۴۰۰ اسب بخار و ۴۸۰ نیوتن متر رسید و جالب اینجاست که این مقدار گشتاور از دور ۱۷۰۰ تا ۵۸۵۰ بدون هیچ افتی در اختیار راننده است!
تایم هایی که نسل دوم TT-RS در نشریات ثبت کرده است واقعا شگفت انگیز است زیرا این خودرو می تواند در عرض ۳.۷ ثانیه به ۱۰۰ و کمتر از ۱۴ ثانیه به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسد! سیستم لانچ کنترل حرفه ای، گیربکس ۷ دنده دو کلاجه، سیستم انتقال قدرت بی نظیر کوآترو و گشتاور بسیار بالا در دورهای پایین از مواردی هستند که در شتاب فوق العاده این خودرو تاثیرگذار هستند.
حتی پورشه ۷۱۸ باکستر S نیز در شتاب حریف این خودرو نیست ولی هندلینگ پورشه برتر است. در این فیلم شتابگیری آئودی TT-RS نسل دوم را در اتوبان می بینید. اگر به قدرت ۴۰۰ اسبی این خودرو اشاره ای نمی شد احتمالا با دیدن این فیلم فکر می کردید این خودرو حداقل ۵۰۰ اسب بخار قدرت دارد!

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک