به گزارش ایران پلاک - مزدا ۶ برای سال ۲۰۱۸ از طراحی ظاهری به روز شده و یک موتور جدید ۲.۵ لیتری توربوشارژ برخوردار شده است. این موتور می تواند قدرتی که بسیاری از مشتریان مزدا ۶ خواهان آن بودند را تولید کند. قدرت و گشتاور تولیدی آن به ترتیب ۲۵۰ اسب بخار و ۴۲۰ نیوتن متر با بنزین سوپر است و اکنون اطلاعات رسمی مربوط به مصرف سوخت آن نیز اعلام شده است.
اخیرا مصرف سوخت تخمینی طیف مدل های مزدا ۶ ۲۰۱۸ در سایت سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا ثبت شده است و برای مزدا ۶ با موتور ۲.۵ لیتر توربوشارژ در شهر، بزرگراه و سیکل ترکیبی به ترتیب ۱۰.۲۳، ۷.۵۹ و ۹.۰۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ذکر شده است. تعجبی ندارد که مصرف سوخت این خودرو با این موتور از مدل ۲.۵ لیتر تنفس طبیعی با گیربکس اتوماتیک (۹.۰۵، ۶.۷۲ و ۸.۱۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) بیشتر است. با این حال مصرف سوخت مدل توربوشارژ زیاد از مدل تنفس طبیعی با گیربکس دنده ای (۹.۸، ۷.۱۳ و ۸.۷۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) بیشتر نیست. مدل توربوی مزدا ۶ فقط با گیربکس ۶ دنده اتوماتیک عرضه می شود.
قدرت موتور ۲.۵ لیتری توربوشارژ مزدا در اکثر موارد در حد موتورهای ۲.۰ لیتری توربوشارژ سدان های متوسط است. مصرف سوخت موتور توربوی مزدا ۶ در بزرگراه اندکی بیشتر از هوندا آکورد اسپرت ۲.۰ لیتری توربو ولی در شهر اندکی کم مصرف تر از آن است. ولی اگر آن را با هوندا آکورد EX-L دو لیتری توربوشارژ مقایسه کنیم مصرف سوخت آنها در شهر برابر است ولی در بزرگراه هوندا حدود ۰.۷ لیتر کم مصرف تر از مزدا است که اختلاف محسوسی به شمار می آید. در این حین مزدا ۶ در زمینه مصرف سوخت در شهر با اختلاف کمی شورولت مالیبو ۲.۰ لیتری توربوشارژ را شکست می دهد ولی در بزرگراه پر مصرف تر از شورولت است. در مقایسه با فورد فیوژن نیز مصرف سوخت مزدا در شهر کمتر است. و اما در مقایسه با رقیب اصلی آن یعنی تویوتا کمری ۳.۵ لیتری V۶، مصرف سوخت مزدا ۶ توربو در شهر کمتر از آن است ولی در بزرگراه موتور تنفس طبیعی تویوتا حدود ۰.۵ لیتر کمتر مصرف می کند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک